banner864

Arınç ve Gökçek hakkında soruşturma başlatıldı 24 Mart 2015, 12:02

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yönelik açıklamaları iki ismi de şüpheli konumuna düşürdü. Bu itiraflar üzerine, Gökçek hakkında "zimmet ve görevi kötüye kullanma", Arınç hakkında da "suçluyu gizleme" iddiasıyla suç duyurusu yapıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Arınç ve Gökçek hakkında jet hızıyla soruşturma başlattı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisini AKP'ye ihanet etmekle suçlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e bu sözlerle yüklendi. Gökçek'in Ankara'yı cemaate peşkeş çektiği iddiası hızla yargıya taşındı. Bir suç duyurusu da Arınç hakkında yapıldı.

Arınç'ın açıklamalarının ardından, hem Mimarlar Odası hem de Şehir Plancıları Odası suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, İmar planlarını cemaat için değiştiren Gökçek'in “görevi kötüye kullandığı, menfaat sağladığı” belirtildi. Arınç da suçluyu gizlemekle suçlandı.

Bu gelişmenin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan da jet hızıyla soruşturma kararı geldi.

Başsavcılık hem Melih Gökçek hakkında hem de Bülent Arınç hakkında soruşturma başlattı.

Eğer savcılık suç unsuruna rastlarsa, Gökçek için İçişleri Bakanlığı'ndan izin istenecek. Bülent Arınç için ise dokunulmazlığı nedeniyle fezleke düzenlenerek Meclis'e gönderilecek.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar