Arınç'a TÜBİTAK'ın raporu soruldu 27 Ocak 2014, 15:45

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arıç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Arınç, TÜBİTAK raporunun Balyoz Davası'nda yeniden yargılama yolunu açabileceğini söyledi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu ardından konuştu.

Arınç'a, TÜBİTAK'ın 5 no'lu Harddisk ile igili raporu soruldu. Arınç, "Yeniden yargılamayla ilgili Adalet Bakanımız bu konuyu ortaya atan kişi ve kurumlarla çalışma yapacaktı. Ama sonuçlanmış, nihai bir taslak ve düşünce mevcut değildir. Eğer bu Harddisk bir delil olarak mahkemelerde kabul edilmişse ve mahkeme bitmişse, delilin sahteliği ortaya çıkmışsa, yeniden yargılama olabilir" dedi.

Arınç, MHP'nin Esenyurt seçim bürosuna yapılan ve 1 kişinin öldüğü silahlı saldırı ile ilgili, 4 kişinin gözaltında olduğunu, 1 kişinin de arandığını belirtti. Karşıt görüşlülerin önce taşlalarla, ardından silahla saldırıda bulunduğunu belirten Arınç, seçim bürosu açmadan önce mutlaka kolluk birimlerine ve mülki amirlere haber verilmesi gerektiğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Vatan Severler :

ne yeniden yargılaması, dalga mı geçiyorsun, yurt severler derhal serbest bırakılmalı, sahte delil üretenler tevkif edilmelidir.

VATAN SAGOLSUN :

sucsuz kisiler bir daha yargilanamaz-- derhal "beraat" etmeleri gerekiyor--niye "aglamadan"boyle yorumlar yapiyor hayret! daha etkili olabilirdi bu kisinin beanatlari.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar