banner864

Arkadaşının elini bir an olsun bırakmadı 28 Ekim 2014, 17:32

Sultangazi’de İSKİ’nin kanal çalışması sırasında göçük meydana geldi. Bu sırada 3 metre derinlikte çalışan Hasan Çetinkaya toprak altına kaldı. İtfaiye ve mesai arkadaşlarının yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu Hasan Çetinkaya kurtarıldı. Mesai arkadaşlarından biri Hasan Çetinkaya’nın elini bir an olsun bırakmadı.

Olay, saat 11.00 sıralarında Zübeyde Hanım Mahallesi 1299 Sokak üzerinde meydana geldi. İSKİ’nin kanal çalışması sırasında göçük meydana geldi. 3 metre derinlikte çalışan Hasan Çetinkaya toprak altına kaldı.

Mesai arkadaşları Hasan Çetinkaya’yı çıkaramayınca durumu itfaiyeye bildirdi. Gelen itfaiye ekipleri beline kadar toprak altına kalan Hasan Çetinkaya’yı yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu çıkardı.Kurtarma çalışmalarına Hasan Çetinkaya’nın mesai arkadaşları da destek verdi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Hasan Çetinkaya, ambulansla kaldırıldığı Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hasan Çetinkaya sedye ile taşındığı sırada mesai arkadaşlarından biri hiç elini bırakmadı. Hasan Çetinkaya’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. DHA

Etiketler

Yorum Gönder