Arslanlı Yol’da dönüş istikameti yok! 18 Ocak 2014, 10:20

Artık hiçbir proje, Arslanlı Yol’da ilerleyen o büyük devrimci kitleyi tekrar ters istikamete yöneltemez. O devir geçti.
  Dün bu köşede Merkez Sağ ve Merkez Solun niçin çöktüğünü tartıştık.

“Atatürk’te birleşmek” ne demek
Millî Anayasa Forumu ve Millî Merkez’in “Atatürk’te birleştik” çözümü, göçüğün üzerinde inşaat yapılamayacağı gerçeğinin saptanmasından hareketle üretilmiştir. Göçük üzerinde birleşilemezdi. Millî devleti kuran devrimci temelde birleşildi. Sağlam zemin orasıdır. Hayat oradadır. Krizlere çözüm getirecek devrimci tavır oradadır.
Bugün sağlam temel, 1945 öncesindeki Kemalist Devrim sürecidir. Atatürk önderliğinde İnönü, Bayar, Fevzi Çakmak, Türkiye’nin Solcuları o devrim sürecinde aynı cephedeydiler. Nâzım Hikmet, 1954 yılında Budapeşte radyosundan Kemalizmi ve Türk milletinin birliğini vurgularken, o devrimci temele işaret ediyordu. Atatürk’te birleşmek, krize Atatürk’ün devrimci tarzıyla çözüm yaratmakta birleşmektir.

Arslanlı Yol’da dönüş istikameti yok
Türkiye, 2012 yılından başlayarak Arslanlı Yol’a girdi. 19 Mayıs 2012 günü İşçi Partisi ve TGB’nin önderlik ettiği İstiklâl Caddesi'nde başlayan yüzbinlerin yürüyüşü, 10 Kasım 2013 günü Arslanlı Yol’da milyonların yürüyüşü oldu.
Artık hiçbir proje, Arslanlı Yol’da ilerleyen o büyük devrimci kitleyi tekrar ters istikamete yöneltemez. O devir geçti. Ters istikamet: Merkez Sağ ve Merkez Sol’dur.

Merkezde toplanalım çağrılarının varacağı menzil, yeni Tayyip Erdoğanlar, Abdullah Güller, Fethullah Gülenler üretmektir. Sisteme teslim olundu mu, niyetler can simidi olmaya yetmez. Göçük var orada!

Arslanlı Yol’un belediye başkanları
Millî Merkez, seçim siyasetini ancak Arslanlı Yol’da oluşturabilir. Yoksa projeler kâğıt üzerinde kalır. Atatürk’te birleşen kitleyi Turgut Özal-Kılıçdaroğlu-Devlet Bahçeli-Fethullah Gülen kanalına sokacak bir güç bulunmuyor.
Şişli’de Ümit Zileli, Hatay Defne’de Cafer Özenir, Hatay Samandağı’nda Selim Kamacı, Muğla Datça’da Şefik Çakmak, Antalya’da Mustafa Akaydın, Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Ankara’da Mansur Yavaş, Sivas’ta Gülümser Heper, İzmir Foça’da Yavuz Efe, Hacıbektaş’ta Ali Rıza Selmanpakoğlu. Arslanlı Yol’un belediye başkanlarıdır.
Elbette Türkiye’nin birçok kentinde Atatürk’te birleşenlerin adayları var, bu isimleri örnek olarak belirtiyoruz.Krize Merkez Sağın ve Solun çözümü yok
İşçi Partisi’nin çözümü var

Türkiye derin bir krize gidiyor ve Atlantik sisteminden kurtulma sancıları yaşıyor. Bu krize Merkez Sağ ve Merkez Sol’un vereceği bir yanıt yoktur. 1983 sonrasına bakarsak, bunu görürüz.
Biz İşçi Partisi olarak, krize yanıtın programını saptadık: Kemalist devrimi tamamlamak! Bu yolda CHP ve MHP’yi kasetlerle “dizayn” edilmekten kurtulmaya çağırdık. Çünkü biliyoruz: Millî Hükümetin dayanacağı halk temelinde CHP ve MHP’ye oy veren kitleler önemli bir kesimi oluşturuyor.

O yol Atlantik batağına gider
CHP ve MHP yönetimleri, Millî Hükümeti amaçlayan bir güçbirliğini reddederek, milletin ihtiyacına sırt çevirdiler ve Haçlıların Gül+Gülen ittifakına bağlandılar. Bu yöneliş onları batağa sürüklüyor. Son çıkış sapağını sanırım geçtiler.
Bu koşullarda, CHP ve MHP’nin kuyruğuna bağlanan politikalar, hangi laflarla örtülürse örtülsün, Atlantik batağındaki kaderi paylaşır.

Atatürk’te birleşen siyaset, Fethullah Gülen’le ve mafya sermayesiyle işbirliğine mahkûm edilemez.
Tek doğru siyaset, yerel seçimlerde Arslanlı Yol’da ilerlemektir.
Merkez sağ ve Merkez sol çökmüştür.
Göçük üzerine inşaat yapılamaz.

Doğu Perinçek
Aydınlık/Rota

Yorumlar

Adalet-Justice :

oyumuz işçi partisine. syn doğu perinçek doğru olanı yaptın, seninleyiz. ellerinden tuttuk. oyumuz işçi partisine.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar