banner864

Artık o araçlar İstanbul'a girmeyecek! 21 Kasım 2014, 10:14

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul’un trafik yükünü azaltmaya yönelik önlemlere açıklık getirdi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul’un trafik yükünü azaltmaya yönelik önlemlere açıklık getirdi.

Milliyet’e bilgi veren Elvan, Marmara Bölgesi’ni otoyol ringleri ile çevreleyeceklerini belirterek şu değerlendirmeyi yaptı:
“3. köprünün devreye girmesi ile birlikte uygulamaya koyacağımız yeni projeler İstanbul’un trafik yükünü önemli ölçüde hafifletecek. Marmara Bölgesi’nin etrafını otoyol ringleri ile çevrelemek suretiyle ağır araçların ve transit araçların İstanbul’a girmeden Trakya’ya geçişi sağlanacak.


Çanakkale için düşünülen köprü ve yollarla trafik yükünün bir bölümü kaydırılacak. Marmara Bölgesi’ni çevreleyecek otoyollar ve Çanakkale geçişleri ile transit trafik Tekirdağ ve Edirne üzerinden Avrupa’ya yönlendirilecek.” (Milliyet)Yorumlar

HASAN YILMAZ :

evet haklısın öyle olmuyor maalesef.fsm nin açıldığı zamanı hatırlıyorum kimse gitmezdi uzak diye şimdi?

Hasan Altinbasak :

FSM yapilirken soylenenleri hatirlayan var mi? Sadece kamyon ve otobusler geçecek, çevresinde asla yapilasma olmayacak... Kavacik in o donemdeki halini bilenler parmak kaldirabilir mi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder