banner864

''Artık vakti geldi, gereğini yapın'' 15 Ağustos 2014, 15:43

MHP lideri Bahçeli'nin 'seçilemez' dediği Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından CHP'de başlayan kurultay tartışmaları MHP'ye de sıçradı. Musavat Dervişoğlu "Bu gidişe son vermenin zamanı gelmiştir. Problem kaynağında çözülmelidir" diyerek olağanüstü Kurultay çağrısı yaptı.

'Artık vakti geldi' paylaşan: ulusalkanal
Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu seçimde başarısız olunca eleştiri okları CHP ve MHP Genel başkanlarına çevrilmişti.

Kılıçdaroğlu CHP içinden yükselen kurultay çağrısına olur verince, gözler MHP'ye çevrildi. Aslında Bahçeli seçim sonuçlarının belli olduğu gece kameraların karşısına geçip kurultay çağrılarına karşı ön almak istemiş, kongre çağrısı yapacakları peşinen AKP'li olmakla suçlamıştı.

Bahçeli bu açıklamadan birkaç gün sonra Abdullah Gül'ün Çankaya köşkündeki veda resepsiyonuna katıldı. Gül'e 'de "Başbakan siz olun" dedi.

Bu tavrı siyasi bir kurnazlık mıydı bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki Bahçeli'nin parti tabanında bastırmak istediği sesler giderek gürleşmeye başladı.

2012'de Bahçeli'ye karşı aday olan Musavat Dervişoğlu, Bahçeli'ye 'artık vakti geldi' dedi.

Akşam gazetesine konuşan Dervişoğlu, "Başta Bahçeli olmak üzere parti yönetimini, gerçekleri görmeye ve sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye çağırıyorum… Problem kaynağında çözülmelidir." dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

bülent bilgin :

sayın bahçeli artık bu son yenilgin olsun,erdemle istifa et. biz başbuğun emanetine ,cumhuriyete,atatürk ilke ve inkılaplarına senden daha iyi sahip çıkarız. huzur içinde emekli ol. hadi yeter gari...

bahçeli görevli :

amacı milliyetçileri ve ülkücüleri tasviye etmektir,

mehmet emin :

bencede mhp taze bir kan lazım.kokuştu tamamen

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar