banner864

'Artık yeter!' 23 Haziran 2014, 16:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstermesine en sert tepki yine CHP'den geldi. Eski CHP'li Bakan Tayfun İçli yazılı bir açıklama ile Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı. İçli, "CHP'nin görevi ayrılıkçıları ve irtica yankılarına hoş görünmek değildir. Kılıçdaroğlu derhal Türk halkından özür dilemeli ve genel başkanlıktan istifa etmelidir" dedi.

'Artık yeter!' paylaşan: ulusalkanal
CHP'li eski Bakan Tayfun İçli, yazılı bir açıklamayla parti genel merkezini sert sözlerle eleştirdi. Eleştirilerin odağında, CHP'nin Atatürk'ü inkar edip, yüzünü İhsanoğlu aracılığıyla siyasal islama çevirmesi vardı.

Kılıçdaroğlu’nun daha önceki ‘Dersim İsyanı’ ile ilgili sarf ettiği sözlerin bir gaflet ve dalalet ürünü olmadığı, Atatürk’lü 1930’lu yılların dolayısıyla Atatürk devrimlerinin Kılıçdaroğlu tarafından da benimsenmediği Diyarbakır’da sarf edilen sözlerle de artık iyice açıklığa kavuşmuştur. Cumhurbaşkanlığı makamına Atatürk’ün katli için fetva veren son şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi ile birlikte Kahire'ye gittiği iddia edilen Yozgatlı müderris İhsan Efendinin oğlunun aday gösterilmesi de Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu anlayışının ürünüdür.

"Artık yeter" diyen İçli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı.

Ama artık yeter! CHP’nin Genel Başkanı'nın ayrılıkçı akım yanlıları ile irtica yanlılarına hoş görünmek gibi bir görevi bulunmamaktadır. CHP’nin, ülkenin daha fazla zarar görmemesi için Kılıçdaroğlu’nun Türk halkından derhal özür dilemesi ve CHP Genel Başkanlığından istifa etmesi zorunludur."

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar

cenap aytepe :

evet bin kere evet bu parti atanjn partisi kimse ben yaptım oldu diyemez işte atatürkçüler teker teker ortaya çıkıyor ya bistiklal ya ölüm.

melli :

Bende aynen öyle düşünüyorum bir anönce istifa etmelidir

ERDiNC ÜNLÜ :

Nihayet; kutlarim, tesekkürler sn. Icli. Gec de olsa cok yerinde bir tepki. Bu tepkiler yayilmali, cig gibi büyümeli. Y CHP´LiLER YARGILANACAK Cok yakin bir gelecekte, yalniz AKP´liler degil, su an CHP´yi eline geciren Y CHP´liler Sevr´in yeniden hortlatilmasi olan BOP projesine hizmet etme sucuyla ve anayasal bir partiyi (CHP) ele gecirip, degistirip-dönüstürüp, binbir türlü ihanetin odagi yapmak sucuyla, vatana ihanetle yargilanacaklardir; agir cezalara carptirilacaklardir. Eger bir an evvel bu KK ve türevleri istifa etmezlerse ya da disipline verilip partiden ihrac edilmezlerse; akli basinda olan Mv. linden, belediye baskanindan il-ilce yöneticilerine kadar -halen varsa- her vatansever CHP´li yikici, gerici, bölücü ihanetin odagi olmus Y CHP´den istifa etmelidir; yoksa onlarda sucortakligindan ötürü yargilanmaktan kurtulamayacaklardir. Türk milletine savas acan Sevr hortlaticisi, emperyalist isbirlikcisi gerici, yikici, bölücü hainlere inat; Ne Mutlu Türküm Diyene!

huseyin-esmer@hotmail.com :

Doğru yorum dogru gözlem

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar