banner864

Aselsan'da bir ölüm daha 15 Ocak 2015, 14:08

ASELSAN çalışanlarının sır dolu ölümlerine bir yenisi eklendi. Manyetik alan mühendisi Erdem Uğur, ağzında tüp hortumu dayalı şekilde ölü halde buldu. Evdeki 'dikkat tüp açık' yazılı not dikkat çekti. Daha önce 5 ASELSAN mühendisi esrarengiz şekilde ölmüştü.
Ankara'da sır dolu bir ölüm daha yaşandı. Ölen yine bir ASELSAN mühendisiydi. Uzmanlık alanı Manyetik Alan'dı. Ölümü akıllarda soru işaretleri bıraktı.

28 yaşındaki Erdem Uğur 2 gün önce iş arkadaşlarına mesaj gönderdi "rahatsızım, işe gelemeyeceğim" dedi. Mesai arkadaşları Uğur'dan haber alamayınca sabah saatlerinde evine gitti. Kapıyı çaldılar ancak içerden ses gelmedi.

Durumdan şüphelenen arkadaşları durumu hemen polise bildirdi. Çilingir yardımıyla kapıyı açan polisler eve girer girmez yoğun bir gaz kokusu ve notla karşılaştı. O notta "Dikkat Gaz Açık" yazıyordu. Evde incelemeler yapan polisler yatak odasına girdiklerinde, Uğur'u yatağında hareketsiz şekilde buldu. 28 yaşındaki mühendisin yanında bir de mutfak tüpü vardı. Tüpe bağlı hortum mühendisin ağzındaydı. Yapılan kontrolde öldüğü anlaşıldı.

ASELSAN mühendislerinin daha öncede şüpheli biçimde ölmeleri polisi alarma geçti. Cinayet Büro dedektifleri bina çevresinde ve evde detaylı incelemeler yaptılar. Toplanan deliller ve 'Dikkat gaz açık' yazılı not incelenmek üzere emniyete götürüldü.

İzmirli ve bekâr olduğu açıklanan Uğur'un cenazesi, Adli Tıp morguna kaldırıldı. ASELSAN'dan yapılan yazılı açıklamada; "12 şubat 2014 tarihinden beri ASELSAN'da Ölçüm ve Kalibrasyon Mühendisi olarak görev yapan değerli çalışanımızın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz" denildi.

ASELSAN mühendislerinin esrarengiz ölümleri dikkat çekiyor. Hüseyin Başbilen 7 Ağustos 2006'da aracında boğazı ve bileği kesilmiş, Halim Ünal 17 Ocak 2007'de kafasına isabet etmiş tek kurşunla, Evrim Yançeken 26 Ocak 2007'de oturduğu binanın altıncı katından düşerek ölmüştü. ODTÜ mezunu üç mühendisin önemli askeri projeler üzerinde çalıştıkları açıklanmıştı.

Yazılım mühendisi Burhanettin Volkan 9 Ekim 2007'de askerliğini yaparken nöbetçi silahı ile intihar etti. Volkan, dünya evine gireli henüz 40 gün olmuştu. Mikroelektronik güdüm ve elektro-optik grubu projelerde çalışan Hakan Öksüz ise 26 Ocak 2013'te trafik kazasında ölmüştü. Olay yerinde Öksüz'ün kimliği, cüzdanı ve cep telefonunun bulunamaması akıllarda soru işaretleri bırakmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

latife :

komedi optopsi sart zehirlenip agzina tüp hortumu verilmis olmasin bu tür intihar inandirici degil manyetik alanda ne kesfettiki ?? aselsan da calisanlar neden devletin korumasi altina alinmiyor ??neden polisimiz korumuyor ?? bu kadar önemli görevde calisan insan neden gariban yasiyor ?? devletin millet adina bu kadar degerli insanlarimiza hakkettikleri maddi manevi degeri vermeli göktürk 2 Türkiye'nin İlk Yüksek Çözünürlüklü Yer Gözlem Uydusundan evine kim girmis kim cikmis incelensin bizler bu uyduya bosunami para ödedik ben tatmin edici karar bekliyorum

esra :

kimbilir ne kesfetti yer gözlem uydusundan tespit etsinler asilsan calisanlarini polis korumali göktürk-2 türkiye'nin ilk yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu

ertuğrul özkan :

istanbul da 1.şube de ne hikmetse gözaltına alınan suçsuzlar nedense hep 4 . kattan düşüp ölürlerdi. polis de intihar etti derdi...çok gülerdik polisin bu açıklamasın: bu da öyle galiba ?

Habibe Kara :

ASELSAN' daki ölümlere Dur ! Denilsin.Yetkililer uyuyormu.Cumhurun Başı olacak o zat kendi korumalarının sayısını arttıracağına ender yetişen ve kolay katledilen bilim adamlarımıza koruma ordusu tahsis etsin.

Engin Turhan :

esipa deniz alti gibi çalışmak az gelir. mağmaya doğru inmeleri gerekir. önerini yeterli bulmadım. bu ülkede gizlenmesi korkması gerekenler vatan hainleri, hırsızlar, katiller, namussuzlardır.

Cesur Cömert :

bu insanlar kaç senede yetişiyor? ülkemizde bu kadar eğitimli kaç ve bu işleri yapacak nitelikte kaç kişi var? bu insanların bakan, milletvekili, başbakan, cumhurbaşkanı gibi korunması gerekiyor. bu nasıl bir tesadüf? ardarda bu kadar kıyım gerçekleşiyor hiç bir önlem alınmıyor? yazıklar olsun dünyaya gelmek, insanların arasında birbirini öldürecek kadar(savaşlar, terör, faili meçhul cinayetler)rekabeti görmek çok acı geliyor. bundan da acısı insanların kendi ülkesine hizmet etmemesi ve hizmet etmek isteyenlerin de kendini güvende hisedememesi.

esipa :

turkiye için buyuk kayip umarim bundan sonra calisanlar deniz alti gibi gizlice calisir,

Sedat Tuac :

bu ülke senelerden beri cia ve mossad dan cok cekti..ülke adeta gizli servislerin kolayca at oynattigi bir cenneti...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar