banner864

Asker ile PKK arasında çatışma: 3 asker yaralı 29 Temmuz 2015, 12:12

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde PKK tarafından düzenlenen roketli saldırı sonucu 3 asker yaralandı
Olay, bugün saat 11.00 sıralarında Doğubayazıt'a 22 kilometre uzaklıkta bulunan Ağrı Dağı eteklerindeki Yaygınyurt Köyü yakınında meydana geldi. Bölgede konuşlanan jandarma kuvvetlerine, bir grup PKK'lı terörist tarafından ateş açıldı. Güvenlik kuvvetleri, teröristlere anında karşılık verdi. Çıkan çatışmada 3 asker yaralandı.

PKK'lı teröristlerle, güvenlik kuvvetleri arasındaki çatışma sürerken, bölgeye takviye askerler gönderildi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle jandarma arasında çıkan çatışma sonrası Genelkurmay Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Saat 10.20'de meydana gelen olayla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Ağrı/ Doğubayazıt, Gürbulak karayolunda, seyir halinde bir araçtan yol kontrol devriyesi icra eden bir taktik tekerlekli zırhlı kobra aracına roketli saldırıda bulunulmuştur. Olayda, biri ağır olmak üzere üç jandarma uzman çavuş yaralanmış, yaralılar olay bölgesinden Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiştir."

HABER, KAYNAĞINDAN İPTAL EDİLDİ

Doğan Haber Ajansı'nın daha önce şehit olduğunu duyurduğu Uzman Çavuşun tedavisi sürüyor. Ajans, şehit olduğu haberini kaynağından iptal etti.

Yorumlar

OSMAN KUTUP :

PKK KALLEŞ - AYNEN ONLARI BESLEYEN EMPERYAL GÜÇLER GİBİ. ONLAR DA TÜRK ORDUSUNA SAHTE EVRAK VE BELGELERLE TUZAK KURMADI MI. DÜŞMAN HAİN VE KALLEŞTİR. ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIZ.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder