Asker kaçakları aranıyor 26 Ekim 2013, 16:55

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlikte yoklama kaçağı ve bakayalar için yurt çapında arama işlemi başlattıklarını açıkladı. Yılmaz, asker kaçaklarının kendilerinin teslim olması durumunda 593 Lira, güvenlik güçlerinin yakalaması durumunda 2 bin 376 Lira para cesası ödeyeceğini bildirdi.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, asker kaçaklarının bulunması için yurt çapında arama çalışması başlattıklaırnı açıkladı.

Yılmaz, 2011'de askerlik kanununda yapılan değişiklikle asker kaçaklarına para cezası verileceğini belirtti. Buna göre, asker kaçakları ve bakayalar kendileri teslim olursa 593 Lira ödeyecek, güvenlik güçlerinin yakalaması durumunda ise ödeyecekleri para 4 katına çıkacak. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hıdır yıldız :

yıllarca asker çok diye sustunuz şimdi askerlik süresi 12 aya düştü diye hemen asker kaçaklarına yılına göre ceza buna hakınız yok böyle bir kanun yok askere gelemeyen insanların türlü türlü dertlari var kimi ailesine bakıyo askeri ücretle çalışıp ailasini zor geçindiriyor askere gitse ailasi dağılcak gitmese ceza yicek böyle bir kanun hangi ülkede var hiç araştırdınızmı askerler neden askerliğini yapmıyor diye

ali aslan :

2.bedelli şart

mehmet zeni sıcakter :

iste gec olsun ister erken her tük asker doğar ama ben şu cezalara anlam veremedim askerlik vatan gürevidir yapılmalıdır ben o cezalara karşıyım otanc verici

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar