banner864

Asker şehir merkezine konuşlandırıldı 01 Kasım 2014, 12:47

HDP halkı sokağa çağırdığı, kent merkezlerinde geniş önlemler aldı. Bu illerden biri de Diyarbakır. Polisin yanı sıra asker de kentin önemli noktalarına konuşlandırıldı.
HDP'nin Kobani'ye destek için 1 Kasım'da yaptığı çağrı güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Diyarbakır'da kent merkezine polisin yanı sıra asker de konuşlandırıldı.

Yapılması planlanan yürüyüş nedeniyle kent genelinde güvenlik önlemleri alındı. Çevre illerden çok sayıda polis takviyesi yapıldı.

Özellikle kamu binaları ve bankaların etrafında önlemler artırıldı. Askerler, çeşitli bölgelerde zırhlı araçlarıyla hazır konumda bekliyor.

Saldırılara karşı bazı esnaf kepenk açma konusunda tereddüt yaşadı.

6-7 Ekim'de Kobani bahanesiyle yapılan eylemlerde toplam 42 kişi hayatını kaybetmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yarkın demirözcan :

bugün yaşanan pkk azgınlıkları akp iktidarının oy kaygısı ve ülkenin rejimini değiştirme gayret leri ile verilen tavizlerin ülkeyi getirdikleri durum bu dur ülke yugoslavya gibi dağılma sürecine sokul muştur ülke bu şartlar altında fiilen bölünmüş ve tavizler sonucu pkk azgınlaşmış türk milletine meydan okur hale gelmiştir ayrızca abd nin silah mühimmat desteğitle dahada güçlenmiş pervarsızca kalleş çe kahpece askerlerimizi arkadan vurmakta kendilerini güçlü hissetmnektedir ama artık ama artık türk milleti bu rezaleti hazmedememekte ve gereğini yapmak istemektedir artık bu durum çekilmez bir halde dir artık herkes aklını başına almak mzorundadır.gazi üsteğmen yarkın demirözcan

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder