banner864

Askere hain pusu: 1 şehit, 1 yaralı 20 Ağustos 2014, 01:31

Teröristlerin açtığı ateş sonucu 1 teğmen şehit oldu, 1 er yaralandı
VAN'ın İran sınırındaki Saray İlçesi'nde alınan bir görüntü üzerine bölgeye giden askeri time PKK'lılar tarafından pusu kurulup uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte 1 teğmen şehit olurken 1 asker de yaralandı.

Türkiye-İran sınırında bir grup tespit eden ve bölgede kaçakçılıkla mücadele kapsamında devriye görevi yapan Yamanyurt Hudut Karakolu'ndaki askeri tim, görüntü alınan bölgeye hareket etti. Bu sırada yol güzergahında pusu kuran bir grup PKK'lı, askeri time uzun namlulu silahla ateş açtı. Açılan ilk ateşte 1 teğmen şehit olurken 1 asker de yaralandı. Askerlerin karşılık vermesi üzerine karanlıktan faydalanan PKK'lılar dağlık alana kaçtı. Bölgede operasyon başlatılırken, yaralı asker Van Asker Hastanesi'ne götürülüp tedavi altına alındı.

Şehit teğmenin kimliği açıklandı

VAN'ın Saray İlçesi'nde PKK'lılar tarafından kurulan pusuda şehit düşen teğmenin kimliği belirlendi.

Dün gece Türkiye-İran sınırında tespit edilen bir gruba müdahale etmek için bölgeye intikal eden Yamanyurt Sınır Karakolu'nda görevli time, PKK tarafından pusu kurularak ateş açıldı. Açılan ilk ateşte 1 teğmen şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Şehit olan teğmenin Tokat'ın Zile İlçesi nüfusuna kayıtlı Emre As olduğu belirtildi. Teğmen As'ın cenazesinin Van'da yapılacak törenle memleketine gönderileceği bildirildi.

DHA
Etiketler

Yorumlar

Timur :

açilimi savunan türkiye düsmanlarina lanet ola tez ola. tûrk düsmani akp'den henüz bir açiklama gelmemistir çünkï ölen filistinli degil bir türk askeridir.. nur içinde yatsin..

Feridun Kemal :

açılımın sorumluları! Şehidimizin hesabını verin. Öyle kaçmak yok.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar