Askere ''vur emri'' verildi 14 Mart 2014, 13:23

Türkiye’nin yurtdışındaki tek toprak parçası olan Süleyman Şah Türbesi çevresinde Irak-Şam İslam Devleti örgütü ile ÖSO gruplarının çatışması yoğunlaştı. Türbede görevli Türk askerlerine olası bir saldırı durumunda vur emri verildi.
 Türkiye’nin yurtdışındaki tek toprak parçası olan Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi’nde görev yapan Türk askerlerinde "vur emri" verildi.

Türbe çevresinde El Kaide ile ÖSO grupları arasındaki çatışmaların yoğunlaşması üzerine durum Genelkurmay'a bildirildi.

Genelkurmay'ın olası bir saldırı durumunda türbede görev yapan 25 askere vur emri verdiği öğrenildi.

Türkiye sınırına 35 kilometre uzaklıktaki Karakozak köyü yakınlarındaki türbe çevresindeki gelişmeler üzerine, sınırda konuşlanan kara ve hava askeri birlikleri de alarm durumuna geçirildi.

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndan da açıklama geldi. Davutoğlu, "Uluslararası kurallar gereği Türkiye toprağı. Her türlü tedbiri alma hakkımız var" diye konuştu.

Davutoğlu, olası bir saldırı durumunda karşılık verileceğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ahmet keserel :

a aaa bu ne cesaret, kime sormuşlar tayipin haberi varmı ? bu iki grubu tayip destekleyip silah ve para vermiyormuydu ? şimdi niye böyle karar aldılar ? allah akıl fikir versin tabiki savunacağız hemde sonuna kadar hiç kimsenin şüphesi olmasın tayip istesede istemesede.

Mehmet firat :

Bunu bahane Ederek Türkiyeyi savaşa sokmak istiyor ola bilir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar