banner864

Askeri birlikte patlama 17 Nisan 2014, 23:00

Çanakkale'de 18'inci Piyade Tugayı'nda gece atış eğitimi yapıldığı sırada patalama meydana geldi. 17 asker yaralandı. Çeşitli hastanelere kaldırılan askerlerin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.
Çanakkale'de 2'nci Kolordu Komutanlığı'na bağlı 18'inci Piyade Mekanize Tugayı'nda teknik arızadan dolayı patlama oldu. 17 asker yaralandı.

Korkutan patlama saat 21.30 sıralarında yaşandı. Gece atış eğitimi yapılırken ateşlenen tank mermisi teknik arızadan dolayı askerlerin yakınına düştü. Patlamada aralarında subay ve astsubayların da bulunduğu 17 asker yaralandı.

Yaralı 3 Astsubay Keşan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Başına şarapnel parçası isabet eden 5 yaralı da tedbir amaçlı ve tomografi çekilmek üzere Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü. Diğer 9 yaralı da Gelibolu'da Askeri ve Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Patlama sonrası yaralı askerlerin meslektaşları ve yakınları hastaneye akın etti. Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı da askerlerin durumunu öğrenmek için hastaneye gitti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yıldız yılmaz :

gerçekten kaza olsa keşke ama bu saatten sonra inanması güç....

kıymet ışık :

Askerlermize geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

Timur :

eskiden tsk en güvenilir kurum ve esi benzeri olmayan disipline sahipti ; simdi ise tam içler acisi ... ne diyeyim tanrim korusun askerlerimizi ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar