banner864

Askerimize hain bir saldırı daha! Çatışma çıktı! Operasyon başladı 03 Ağustos 2015, 10:34

ŞIRNAK'ın Çakırsöğüt 1'inci jandarma Komando Tugayı'na gece saat 03.30 sıralarında bir grup PKK'lı terörist tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin karşı ateşi üzerine kaçan teröristler aranıyor.
Şırnak'ın merkez Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'na gece saat 03.30 sıralarında 8-10 kişilik bir PKK'lı terörist tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi ile PKK'lı terörist ateşi keserek kaçarken, bölgeye takviye kuvvetler gönderildi.

Şırnak'ta bulunan 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan 2 kobra taarruz helikopteri de Çakırsöğüt Komando Tugayı çevresinde PKK'lı terörist kaçabileceği yerleri ateş altına aldığı kaydedildi.

Saldırı sonrasında Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı'ndan ve Namaz Dağı Üs bölgesinden de PKK'lı teröristlerin kaçış istikametlerine havan topu atışları yapıldı. Çatışmadan sonra bölgede hava destekli operasyon başladığı öğrenildi. (DHA)

Yorumlar

öztürk türkkan :

bu saldırılarda kaçanların mutlaka yakalanması veya etkisizleştilmesi gereklidir vede bu kamu oyuna açıklanmalıdır bunun en önemli yanı caydırılığıdır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar