banner864

Astsubaylar Anıtkabir'e yürüdü 19 Ekim 2013, 19:05

17 Ekim'de başlayan Dünya Astsubaylar günü etkinlikleri, binlerce astsubayın Anıtkabir'e çıkmasıyla son buldu.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen emekli astsubaylar Ankara Arena’da buluştu.

Emekli ve muvazzaf astsubaylar aileleri ve yurttaşlarla birlikte Atatürk’e saygı yürüyüşü düzenledi. Anıtkabir yürüyüşü sırasından astsubaylar yaşadıkları sıkıntıları da dile getirdi.

Özlük haklarına dikkat çekmek isteyen astsubaylar, yürüyüş sırasında ağızlarını siyah bantla kapattı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Ahmet Keser hükümetten özlük haklarının sağlanmasını istedi.

Türk bayrakları ve kırmızı karanfillerin taşındığı yürüyüş, astsubayların Ata'nın huzuruna çıkmasıyla son buldu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Zekeriya Saka :

ilgiyle takip ettim. özlük hakkı aramak elbette çok önemli. bu demokratik bir davranış biçimidir. ayrica, sadece astsubayların değil, tüm çalışanların ve emeklilerin emeklerinin karşılığını alması gerekir. astsubayların yürüyüşü sırasında, ülkenin içinde bulunduğu duruma, esir komutanlara değinilmediğini gördüm. unutulmasın ki, bu böyle giderse, şu an ellerinde olanları da yitireceklerdir. önce vatan; o vatan içinde hak ve adalete dayalı demokratik bir yaşam gerekli. o zaman istedikleri zaten kendiliğinden gelecektir.

Ersen Gürpınar :

Yıllardır önyargılarla haksızlıklara uğratılıp unutulan assubaylar 17 EKİM ile bu toplumun ve ordunun vazgeçilmezi oldukları mesajını vermişlerdir. Assubayların talebi imtiyaz ve ayrıcalık değildir onlar sadece adalet,eşitlik ve insan onuruna saygı istiyorlar

taMtaM :

Dünya astsubay lar günüydü o yüzden yürüdüler

TC Ata :

akp nin hic bir seyine inanmiyoruz bu yuzden acaba bu subaylar da akp nin mi yoksa gercek turk subaylarimiz mi? nasil emin olabiliriz diye aklimazdan geciyor yani.

ibrahim akça :

bide emekliyiz 30 yıl türk ordusuna hizmet ettik sivil memur olarak bizim ne derneğimiz var ne lojmandan ne kamptan hiç bir yerden faydalanamadık elimizde slk kuvvetlerden emekli olduğumuza dair sadece bir kimlik var başka bir şeyimiz yok suçumuz sivil olarak ve 657 sayılı devlet memuru kadrosunda olmakmı bize kimse yardım etmiyor askermiyiz sivilmiyiz.

ali ünlü :

Tebrik ederim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar