banner864

Astsubaylar ölüme yattı 05 Mart 2014, 22:15

“Özlük haklarımız iyileştirilsin” dediler, ölüm orucuna yattılar.
Özlük hakları için mücadelelerini yükselterek sürdüren emekli astsubaylar Başkent Ankara’daydı. Sakarya Meydanı’nda toplanan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Üyeleri, ölüm orucuna başladı.

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser, astsubay intiharlarındaki artışa vurgu yaptı, “cinnet noktasındayız” dedi.

Ölüm orucuna sadece emekli askerler değil, aileleri de katıldı. Ölüm orucunun simgesi olarak getirilen kaşıklar kırıldı.

Aileler temsili tabut taşıdı. Daha sonra Abdi İpekçi Parkı’na yürüyen astsubaylar talepleri yerine getirilinceye kadar burada nöbet tutacak.

Haber: Çağla Akkuş
Kamera: Sabri Kaya

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cengiz :

allah yardımcının olsun ama as subaylar unutuldu

türk evladı :

sonunakadar arkandayız

ilhan :

Sen yanmasan, ben yanmasan nasil cikar karanlıklar aydinliga

Veysel Karacan :

Gerçekten bahsedilen oranlarda fark varsa çok düşündürücü.......

deniz :

bu bir onur mucadelesi.bu tsk nin onlarin olmadiginin mucadelesi.bu uvey evlat olmadigimizin gostergesi...sonuna dek yaninizdayiz...

mustafa gümüş :

bir assubay çocuğu olarak yaşadıklarımız anlatılanın çok üstünde hiç bir zaman kalıcı dostluklarım ,yaşantım olmadı .bizlerde insan onuruna yakışır bir gelecek için babalarımızın hakkı olanın verilmesi için sonuna kadar varız ve yanınızdayız .

Faik ağcakale :

Bizler fazladan birşey istemiyoruz. herkese verilen haklardan aynı ölçüde bizde yararlanmak istiyoruz.kalben oradayız. Yetkililerden en kısa zamanda bu eğlemi sonlandıracak adımları atmasını bekliyoruz.

Karacı :

Allah hepimizden razı olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder