banner864

Atalay AKP'yi sarsan operasyonu değerlendirdi 19 Aralık 2013, 14:30

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına ilişkin konuştu. Atalay, "Herhalde sesi daha fazla çıksın, etkisi daha fazla olsun diye, değişik zamanlarda olabilecek konular bir araya getirilmiş." dedi. Atalay, seçim dönemi bazı grupların ve cemaatin kendilerine göre tavır aldıklarını söyledi.
Katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AKP'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını değerlendirdi.

Atalay, operasyonlara ilişkin "Herhalde sesi daha fazla çıksın, etkisi daha fazla olsun diye, değişik zamanlarda olabilecek konular bir araya getirilmiş." dedi.

Yargı sürecinin yeni başladığını söyleyen Atalay, soruşturmaya ek savcıların atanmasıyla ilgili, "Çabuk, daha iyi yürüsün anlamında takviye edildi. Bu, bir müdahale değil." şeklinde konuştu.

Kimsenin haksız yere yıpratılmasına göz yummayacaklarını ifade eden Atalay, "yargı kendi işini yürütsün ama gelişmeleri idari boyutlarıyla ayrı bir çalışma içinde değerlendiriyoruz." dedi.

Atalay, seçim dönemlerine yakın bazı grupların ve cemaatin kendilerine göre tavır alıdıklarını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar