Atalay: Kurulmasını istiyoruz 19 Eylül 2014, 16:43

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, tampon bölge için Birleşmiş Milletler kararını şart koştu. Atalay, "Bu Türkiye'nin tek başına yapacağı bir iş değil. Riskleri var, Birleşmiş Milletler kararı şart" dedi.
Amerika'nın yeni Ortadoğu planı sonrası "Tampon bölge" konusu yeniden gündemin üst sıralarına yerleşti.

Çankaya Köşkü'nde görüşülen "Suriye ve Irak sınırına tampon bölge kurulması" konusuyla ilgili AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'dan önemli bir açıklama geldi.

Atalay, tampon bölge için Birleşmiş Milletler kararını şart koştu, "Biz de istiyoruz ancak Birleşmiş Milletler'den karar çıkmazsa tampon bölge Türkiye'nin tek başına yapabileceği bir iş değil" dedi.

Tampon bölge kurulmasının riskleri olduğunu belirten Atalay, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden karar çıksaydı biz de kampların bir kısmını orada kurardık" ifadelerini kullandı.

Atalay, tampon bölgenin uçuşa yasak bölge ilan edilmesi gerektiğini savundu, "Siz tampon bölge kurarsınız havadan insanlar bombalanır sorumlusu siz olursunuz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

cemal altın :

Hertarafı karıştıma yerine elinizi bu bölgeden çekseniz insan üzerinde deney vazgeçseniz amarikanın israilin uşaklığını bıraksanız bubölgeye huzur gelir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar