banner864

Atalay'dan MİT açıklaması 21 Nisan 2014, 12:46

"En önemli enstrüman MİT". MİT'in açılımdaki rolünü bu sözlerle özetleyen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, devleti MİT'e bağlayan yeni yasayı savundu. "MİT yeni yasayla ancak Yargıtay'da yargılanabilecek" diyen Atalay, MİT'in terör örgütleriyle artık daha rahat görüşebileceğini belirtti.
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kahramanmaraş’ta katıldığı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde sosyal medya yasakları ve MİT yasasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"Elimizdeki en önemli enstrüman MİT" diyen Atalay, MİT'in yeni yasayla terör örgütleriyle daha rahat görüşebileceğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Ben siyasi irade olarak MİT’e talimat veriyorum; "Git" diyorum "terör örgütü mensuplarıyla görüş". MİT müsteşarı gidiyor. Sonra savcı bu görüşmeden dolayı onu sorguya çağırıyor. Orada bütün sorumluluk siyasi iradeye aittir, o sorumlu değil. Talimatı veren sayın Başbakan’dır, hükümettir. İşte bu düzenlemeleri de getirdik. Bundan sonra herhangi bir savcı, kendisine verilen talimatı yerine getirdi diye MİT müsteşarını öyle hemen sorguya falan da çağıramayacak. Başbakan iznine bağlı ve MİT müsteşarı herhangi bir mahkemede değil, bundan sonra ancak Yargıtay’da yargılanabilecek. "

Atalay, Twitter’ın iki kullanıcı hesabının bazı paylaşımlarını sansürlemesini de, "Twitter hizaya geliyor" sözleriyle yorumladı. Atalay, "Şimdi Twitter hizaya geliyor. Esasen bunu diğer ülkelerde uyguluyordu, bundan sonra ülkemizde de hiçbir sorun olmayacak. Yani bizim sosyal medyayla bu anlamda hiç bir sorunumuz yok." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder