banner864

Ataşehir'de yolsuzluk iddiaları 13 Temmuz 2015, 19:22

Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP milletvekili eşi Gamze İlgezdi hakkındaki iddialar üzerinde İçişleri bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, İlgezdi hakkında soruşturma izni verdi. Battal ve Gamze İlgezdi ise CHP İl Başkanı Murat Karayalçın ile birlikte adliyedeydi.
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP Milletvekili Gamze İlgezdi hakkındaki usulsüzlük iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

Hükümete yakın medyada, İçişleri bakanlığı'nın Belediye Başkanı İlgezdi hakkında soruşturma izni verdiği bilgisi yer aldı.

İlgezdi'ye, Ataşehir'de imar mevzuatına aykırı yapı inşaasına göz yumma, emsal dışı alanları iskana açma, yıkım karalarını uygulamama, konut alanlarına iş merkezi yapma suçlamaları yöneltiliyordu. Bu iddialarla Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediye Başkan Yardımcısı Gül Coşkun ve eski Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan hakkında soruşturma izni verildiği belirtildi.

İlgezdi ailesi, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ile birlikte adliyedeydi.

İstanbul Anadolu Başsavcılığı'na başvuran Battal ve Gamze İlgezdi, haklarındaki iddiaların araştırılmasını istedi.

Gazetecilere açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, daireleri müteahite verdiği araziye karşılık aldığını savundu.

Yıllardır 657'ye tabi memur olduğunu söyleyen CHP'li Gamze İlgezdi, "daireleri emeğimle kazandım" dedi.

CHP İl Başkanı Murat Karayalçın soruşturma ile, bilgileri kimin sızdırdığının da ortaya çıkacağını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Adalet :

301 somaya da bekleriz. gelinde görün araştırın eliniz boş dönmezsiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder