banner864

Atatürk'e çirkin saldırı 23 Nisan 2014, 16:09

Ankara'nın Gölbaşı ilçe merkezinde bulunan Atatürk heykeli, gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından benzin dökülerek yakılmaya çalışıldı.
Gölbaşı İlçesi’nde bulunan Atatürk heykeli, gece yarısı kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerine benzin dökülerek yakılmaya çalışıldı. Heykelin yandığını görenler, polise ve itfaiyeye haber verdi. Sevk edilen polis ekipleri, yangın tüpleri ile heykeli daha fazla yanmadan söndürdü. Polis, olayla ilgili inceleme başlatırken, yangının çıkış nedenini araştırıyor.

Atatürk heykelinde yangın nedeniyle özellikle ayak bölümlerinde kararma ve bozulmalarla birlikte erimenin olduğu görüldü. Heykelin, 23 Nisan nedeniyle sabah erken saatlerinde kararan bölümlerinin silinerek temizlendi. Aynı yerde bulunan Atatürk heykeline bir yıl önce de saldırıda bulunulmuştu. Bu saldırıda Atatürk heykeli kırılırken, yetkililer rüzgar nedeniyle yıkıldığını iddia etmişti. Gölbaşı Belediyesi bir heykeltıraşa Atatürk heykelinin yenisini Ostim'de yaptırarak yerine koydurmuştu.


Aydın Gergin
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Yüksel peker :

Atamızı yüreğimizde taşıyan bizler gün gelince muhakkak gereğini yapacağız NEMUTLU TÜRKKÜM'diyene

vatanmilletsakarya :

atam, bu millet er geç uyanacak! ne mutlu türküm diyene!!

Mehmet tas :

Bu ulusun mimarı olan Atatürk ten nedir alıp veremediğiniz erkekseniz yakın ve kaçmayın durun biz yaptık deyin..bak biz bırakılan emaneti nasıl koruyoruz gösterelim size

sereftemelli :

Herkez degerini anlayacak birgün

hulyanacar :

atam yüregimizdeki atamıza asla saldıramazlar nemutlu türküm diyene..

zafer :

memlekette eskiden de vardı meczup ama akp ile birlikte mantar gibi çoğaldı bunlar. ama sonları yakındır!

metin bozoğlu :

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

NERI :

ne mutlu türküm diyene:23 nisan ulusal egemenlik ve cocuk bayrami kutlu olsun.atamiza sonsuz özlem ve saygiarla.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder