banner864

Atatürk Orman Çiftliği davasında kritik karar 09 Haziran 2015, 15:22

Atatürk Orman Çiftliği davasında kritik bir karar verildi. Yurttaşların davaya müdahil olması talebi mahkemece kabul edildi. Meslek odaları da herkesi davaya müdahil olmaya çağırdı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “Kaçak Saray acilen tahliye edilip, çiftlik kamulaştırılmalı” dedi.
Atatürk Orman Çiftliği’nde Ak Saray ve diğer yapılaşmalarla birlikte Atatürk’ün vasiyetinin ihlal edildiği gerekçesiyle açılan davanın karar duruşması görüldü.

Ankara Adliyesi 26’ıncı Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmada mahkeme davaya müdahillikleri kabul etti.

Mahkeme sonrası basın açıklaması yapan meslek odaları tüm yurttaşlara çağrıda bulundu “Atatürk’ün vasiyeti ve şartlı bağışını ihlal davasına müdahil olun” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, söz konusu kararın önemini şöyle özetledi.

Candan taleplerini sıraladı.

Candan ayrıca çiftlik alanlarının nasıl kullanılması gerektiğine yönelik açtıkları fikir projesi yarışmasının Eylül ayında açıklanacağını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

kaçak saray derhal boşaltilmaki ve bi̇li̇m i̇le i̇lgi̇li̇ çok çeşi̇tli̇ dallarda öğreti̇m kurumlari kurulmali ,.....savarona ..derhal...yüksek deni̇zci̇li̇k okulunun önüne çeki̇lsi̇n ve evlatlarimiza atanin hedi̇yesi̇ olsun ve bu güne kadar bunu yapmiyanlar utansin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar