banner864

Atatürk'ü hedef aldı! 06 Aralık 2014, 18:23

"Hamileler sokağa çıkmasın" sözleriyle büyük tepki toplayan Ömer Tuğrul İnançer, bu kez Atatürk'ü ve Harf Devrimi'ni hedef aldı. İnançer, inkilapların "köpekleştirme" olduğunu savundu.
 TRT 1’de yayınlanan bir programda kullandığı bu ifadeler nedeniyle tepki çeken Ömer Tuğrul İnançer, başka bir skandala daha imza attı. İnançer, Meclis İnsan Kaynakları Başkanlığı'nın davetiyle Meclis personeline verdiği konferansta Atatürk'e ve inkilaplara hakaretler yağrdırdı.
Konferansın konusu "Hazreti Mevlana’yı Anlamak"tı. Ancak İnançer, Mevlana felsefesini anlatmak yerine Mustafa Kemal Atatürk'ün 1 Kasım 1928'de yaptığı "Harf Devrimi"ne saldırdı. Devrimler için "Köpekleştirme" dedi. 
nkilaplar... İnkilap ne demek biliyor musunuz "Köpekleştirme" demektir. Ancak "İnkılap" dersek o zaman kalp etme olur. Bu memlekette inkilap yapılmıştır"
"Dünyanın en büyük kütüphane cinayeti 1928’de Türkiye’de işlenmiştir. Bir gecede bütün Türkiye’nin kitapları okunmaz hale gelmiştir"
İnançer, anayasanın değiştirilemez maddelerini de hedef aldı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Rafiq Hazaroğlu :

Deden hüsnüyadismi?

ayhan :

ataturk sevgisi sayginligi senin gibi okumus cahil insanmi ataturk sevgisini yokmu edecek sandim?butun dunya saygi duyuyor atamiza,madem oyle sen niye latin harfleriyle kitap yayinliyorsun? neden japonca, yada arapca kitap cikartmadin,neden latin harflerini ezberledin.neden okula gittin,neden bu kadar cesur oluyorsun

kenan tural :

Kendine gel silkelen yasli basli adamsin. Atamiza hakaret edemezsin.senin yaptigin yasina yakismiyor.nazi konularda cahil geride kalmissin.

Nezihe :

bu adam inkilap'in ne anlama geldigini bilmeyecek kadar kara bir cahil. önce bi söyle sözlükleri tarasin. tabiki tayyip'e yalakalik yapma pesinde.

Malik boyraz :

terbiyeli ol adini sorarlarsa soylersin

Mehmetler :

bu atatürk`e hakaret edenler de gecmiste oldugu gibi misira kacarlar,ancak simdi dünya kücük.

Halit Kemal Gazi :

sn.ömer tuğrul inançlar. sizin halkı yanıltmaya hiç hakkınız yok.zannedersem edebiyatta kalp ile kalb i karıştırıyorsunuz. halbuki siz yaştakiler böyle laf oyunları yapmazlar.lutfen bilgi sahibi olmayanları aldatma yoluna gitmeyin size yakışmıyor

Süleyman hüsfer :

Zavallı meczup bir şuursuz. Ancak kendi çevresine konuşur ve sadece çamur atar. Boş verin bunlara zamanınıza yazık.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar