banner864

Avrupa Parlamentosu Maraş'ın BM'ye verilmesi ve TSK'nın Kıbrıs'tan çekilmesini isteyecek 02 Mayıs 2015, 17:39

Avrupa Parlamentosu 5 Mayıs'ta Türkiye raporunu görüşecek. Oldukça ayrıntılı hazırlanan raporda, Türkiye'nin Kıbrıs'tan askerlerini çekmesi ve Maraş bölgesini Birleşmiş Milletler'e teslim etmesi isteniyor.
1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımlayan kararı onaylayan Avrupa Parlamentosu’nun kritik bir raporu daha görüşmeye hazırlanıyor. 5 Mayıs'ta yapılacak Türkiye raporu görüşmesinde Türk askerinin Kıbrıs'tan çekilmesi isteniyor.

Raporu hazırlayan Hollandalı parlamenter Kati Pari. Uzun süre üzerinde anlaşılamayan raporla ilgili siyasi gruplar da onay verdi. 

Daha önce verilen 442 değişiklik önergesinin yarısına yakınını kapsayan raporda, Türk hükümetinin demokrasi konusundaki tutumu ele alınıyor. Demokratik değerlere ve ilkelere saygı gösterme taahhüdü bekleniyor. 

Yaşam tarzı ile ilgili "din ile devlet işlerinin birbirinden ayrı tutulması" gerektiği belirtiliyor. Basın özgürlüğü, İç güvenlik paketi ve yolsuzluk skandalları eleştiriliyor.

En dikkat çeken bölüm ise Kıbrıs meselesiyle ilgili. Raporda, Türkiye’den askerlerini çekmeye başlaması ve kapalı bölge Maraş’ın Birleşmiş Milletler’e iadesi isteniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Fx :

dünyayı dar etmek diye bir tanım vardır.... işte bize uygulanan budur. sana dünyayı dar edeceğim ! işte buna karşı en güzel cevap bu adamların hiç bir lokmasını yutmamak hiç bir anlaşmasını imzalamamak.... hepsinin içinde bir iş var... tam tersine üzerilerine gidip satın almak lazım !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar