Avrupa'daki Türkler hazır 26 Aralık 2014, 20:11

Avrupa'daki Türkler, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'in AİHM Büyük Daire'de Soykırım yalanını tarihten silecek davası için harekete geçti. Binlerce Türk 28 Ocak günü Strazburg'da Büyük Daire önünde olacak. Çalışmaları, Avrupa Türkleri Dayanışma Konseyi Başkanı Dursun Arı Ulusal Kanal'a anlattı.

Avrupa'daki Türkler hazır paylaşan: ulusalkanal
Avrupa'daki Türkler, soykırım yalanınIN 100. yılında harekete geçiyor. İlk eylem, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in 28 Ocak'taki AİHM Büyük Daire'de görülecek olan davasına katılmak. 

Avrupa Türkleri Dayanışma Konseyi Başkanı Dursun Arı, davaya hazırlandıklarını belirtti. Davanın önemine vurgu yapan Arı, hükümetin bu konuda sessiz kaldığını söyledi.

Dursun Arı, çalışmalarını Ulusal Kanal'a anlattı.

Türkler, duruşma süresince bayraklarıyla mahkemenin önünde olacak.

Avrupa'daki Türkler, Hocalı katliamı, Talat Paşa'nın ölüm yıldönümü ve son olarak 24 Nisan'da da büyük etkinlikler hazırlayacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

doğu başkan bütün dünya türklerini canlandırdı ve ayağa kaldırdı ve beklenilen lider olduğunu kanıtladı artık ona el sürmek kolay değil çünkü dünya türklerinin lideridir.bunu 28 ocakta dünya anlayacak ve mustafa kemalin uyandıoğını görecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar