banner864

Avukata Erdoğan'a hakaretten tutuklama 22 Nisan 2015, 01:08

Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle bu kez de bir avukat tutuklandı. Afyonkarahisar Barosu’na kayıtlı Umut Kılıç'ın tutuklanma sebebi ise Hakimlik ve Savcılık mülakatları sırasında yaşanan tartışma. Kılıç'ın tutuklanmasına, birçok ilin Baro temsilcisi Ankara adliyesinde itiraz etti. Avukatlar adliye önünde yaptıkları açıklamada meslektaşlarının tutuklanmasını “hukuk garabeti” olarak tanımladı
Afyonkarahisar Barosuna kayıtlı Avukat Umut Kılıç, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Birçok ilin Baro temsilcisi meslektaşlarının tutuklanmasına tepki gösterdi.

Avukat Kılıç, Ankara’da hakim ve savcı olabilmek için yapılan mülakatlara katıldı. Mülakat sırasında heyetle tartıştığı iddia edildi. Gözaltına alınan Kılıç, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle Ankara 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla tutuklandı.

Kılıç için meslektaşları harekete geçti. Avukatlar, Ankara Barosu önünde toplanarak Ankara adliyesine yürüdü.Yürüyüşe Afyohkarahisar, İstanbul ve Aydın Baroları da destek verdi.

Avukatlar, tutuklama kararını veren Ankara 4. Sulh Ceza Hakimi ile görüşmek istedi, ancak hakimi yerinde bulamadı. Avukatlar itiraz dilekçesini Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Aksan’a teslim etti.


Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, avukat Kılıç’ın serbest bırakılmasını istedi.

HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
KAMERA: SABRİ KARA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar