banner864

Aydınlık, Hablemitoğlu suikastindeki sır perdesini araladı 13 Temmuz 2014, 13:57

Aydınlık Gazetesi, Doçent Doktor Necip Hablemitoğlu suikastindeki sır perdesini yeniden araladı. Emniyet içindeki F Tipi yapılanmayı kitaplaştırırken silahlı suikastle öldürülen Hablemitoğlu'nun, öldürülmeden önce en son Gülen örgütünün Türkiye İmamı olarak bilinen Mustafa Özcan ile görüştüğü ortaya çıktı.
Emniyet içindeki Fethullahçı yapılanmayı kitaplaştırırken silahlı suikaste kurban giden Doçent Doktor Necip Hablemitoğlu'nun, öldürülmeden önce en son Gülen örgütünün Türkiye İmamı Mustafa Özcan ile görüştüğü iddia edildi.

Aydınlık Gazetesi'nden Ceyhun Bozkurt'un haberine göre, "Köstebek" isimli kitabına son şeklini veren Hablemitoğlu'nun çalışmasından Gülen örgütü haberdar oldu.

Bunun üzerine Mustafa Özcan, Hablemitoğlu ile görüşmek istedi. Hablemitoğlu da görüşmeyi kabul etti.

Mustafa Özcan, Necip Hablemitoğlu'ndan Emniyetteki Fethullahçı yapılanmayı anlatan Köstebek adlı kitabı çıkarmamasını istedi ve bunun karşılığında yüklü miktarda para teklif etti.

Ancak Hablemitoğlu, F Tipi gladyonun teklifini reddetti. Hablemitoğlu'nun Mustafa Özcan ile yaptığı bu görüşme, suikastten önceki son görüşme oldu.

O dönemde bölgede görev yapan emniyetçiler, suikastten 1 saat önce ve 2 saat sonra olmak üzere bölgede toplam 3 saat GSM operastörlerinin kesildiği bilgisini verdi. Cinayeti soruşturan emniyet yetkilileri, 3 saatlik GSM kesintisini "Büyük bir operasyon" olarak değerlendirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar