banner864

Aykutalp Avşar'ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi! 13 Mart 2015, 16:31

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "diktatör" dediği için hapse giren Vatan Partisi Kayseri Öncü Gençlik Başkanı Aykut Alp Avşar'a özgürlük yolu kapatıldı. Avşar'ın denetimli serbestlikten yararlanarak tahliye edilmesi için yapılan başvuru reddedildi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "diktatör" dediği için cezaevine konuldu, yapılan itiraz ret yanıtı aldı.

Vatan Partisi Öncü Gençlik Kayseri İl Başkanı Aykut Alp Avşar'ın denetimli serbestlikten faydalanması için yapılan başvuru reddedildi.

Aykut Alp Avşar, 2013'teki Haziran eylemlerinde ön saflarda yer almıştı. Avşar hakkında, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla Kayseri 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme üniversite öğrencisi Aykut Avşar'ı 1 yıl 2 ay hapse mahkum etti. Yargılama süreci tutuksuz geçirilse de, Erdoğan'a "diktatör" dediği gerekçesiyle hapis cezasını alan Avşar'ın cezası Yargıtay da onandı ve dün cezaevine konuldu.

Aykut Alp Avşar'ın avukatı, denetimli serbestlikten faydalanması için başvuru yaptı. Ancak bu başvuru da kabul edilmedi. Kayseri İnfaz hakimliğinin kararında, "Avşar'ın denetimli serbestlik koşullarını taşımadığı" belirtildi. Karara Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde itiraz edilebileceği ifade edildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

E.Özaydin :

pekiyi ! tayyip bey diktadör degilse bu cocuk naden tutuklandi ? , demokrasi var ya . hani ? o zaman istedigini istedigi gibi söyleme hakkida vardir !....sorusturmaya dahi gerek yoktur ,düsünce özgürlügü cercevesinde , görüsünü ifade hakki vardir , bu hak da anayasa güvencesi altinda dir ,

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder