banner864

Aylık 40 bin lira maaş! İşte Yiğit Bulut'un yeni işi 07 Mayıs 2014, 00:28

Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut, Türk Telekom'un yönetim kurulu üyeliğine atandı.
Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom yönetiminde köklü değişiklikler yapılmış ve Türk Telekom'un yeni CEO'su Rami Aslan tarafından duyurulan organizasyon değişikliğine göre 6 üst düzey yönetici ile yollar ayrılmıştı.

Haberand.com sitesinin haberine göre, Tayyip Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut, Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Atama ile ilgili olarak Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) henüz resmi bildirim yapılmadı ancak Ulaştırma Bakanlığı kaynakları bu atamayı doğruluyor.

AKP KURMAYLARININ İKİNCİ GÖREVİ: TÜRK TELEKOM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ

Türk Telekom Yönetim kuruluna son yıllarda yapılan atamalar her zaman dikkat çekti. İçişleri Bakanı Efkan Ala da Başbakanlık Müsteşarı iken Türk Telekom'un bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

Ala, İçişleri Bakanı olduktan sonra bu görevinden istifa etmek zorunda kalmışt. Efkan Ala'nın yerine Başbakanlık Müsteşar olarak atanan Fahri Kasırga da, müsteşşarlık görevine getirilmesinin ardından kısa bir süre sonra Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğine atanmştı.

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşı olan ve TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan İbrahim Eren de bu görevden kısa bir süre sonra Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğine atanan üst düzey bürokratlar arasında yerini almıştı.

ORTALAMA 40 BİN LİRA MAAŞ!

AKP'ye yakın üst düzey bürokratların Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmesi artık neredeyse teamül haline geldi.

Bu atamaların kamuoyunda ve medyada tepki çekmesinin bir nedeni de, yönetim kurulu üyelerinin aldıkları 'ballı' maaşlar.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyelerine aylık 11 bin TL maaş ödeniyor. Ancak bunun dışında her yılın sonunda yönetim kurulu üyelerine 'huzur hakkı' olarak 350 bin TL gibi bir rakam ödeniyor.

Bu durumda Türk Telekom Yönetim Kurulu üyelerinin eline aylık ortalama 40 bin lira gibi bir maaş geçiyor. Yani Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, bu yeni görevi nedeniyle aylık 40 bin lira gibi ek bir maaşa da sahip olacak

TÜRK TELEKOM'DA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

Özelleştirme kapsamında Lübnanlı Hariri ailesine satılan Türk Telekom, 2013'ün son günlerinden itibaren köklü bir değişime uğradı

2013 Aralık ayına yeniden yapılanmaya giden şirkette, Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani ve Türk Telekom CEO'su Tahsin Yılmaz görevlerinden ayrıldı. CEO koltuğuna Rami Aslan oturdu.

İŞTE YENİ İSİMLER
Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilen değişiklik ile;
Mehmet Ali Akarca, Mert Başar, Ali Yılmaz, Coşkun Şahin, Hakan Dursun, Fırat Yaman Er, Metin Erhan, Bahattin Aydın,
Ahmet Bülter, Tevfik Fikret Karaman ve Abdurrahman Güvenlioğlu yeni görevllere getirilmişti.

GÖREVDEN ALINANLAR
Türk Telekom'daki yeniden yapılanmalar kapsamında görevden ayrılan isimler ise şöyle olmuştu:
Şükrü Kutlu - Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı
Mehmet Atalay - Türk Telekom Operasyon Başkanı
Can Esen - Türk Telekom Hukuk Başkanı
Timur Ceylan - Türk Telekom Teknoloji Başkanı
Gökhan Kayalıbay - Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı
Haktan Yaşar Kılıç - Türk Telekom Müşteri

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mehmetemin :

haram zehir zıkkım olsun cenabı mevla her iki cihanda huzursuz etsin bu kapatalist siyonistleri yazıklar olsun bizler perişan olalım onlar rahat etsin Allah etdirmesin

Rüstem ertuğ :

Bu işler metrobüse binmeye benzer sen zannedersin ki ?şimdi benim binmem lazım ! Birileri gizli ellerin desteğiyle oralara oturtulur !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar