AYM logosunda önemli değişiklik 05 Temmuz 2014, 18:02

Anayasa Mahkemesi ile ilgili iki önemli gelişme yaşandı. Avrupa Birliği Anayasa Mahkemesi'ni Twitter, Youtube, Facebook gibi kararları nedeniyle örnek mahkeme seçti. Mahkeme de logosunu değiştirdi. Logoya T.C. ibaresini ekledi.
 Avrupa Birliği Anayasa Mahkemesi'ni "örnek mahkeme" seçti. Karar, Avrupa Birliği'nin yürütme organı Avrupa Konseyi tarafından alındı. Kararda, Anayasa Mahkemesi'nin Twitter, Facebook ve Youtube gibi kararları etkili oldu.

Karar hakkında Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Mahkeme'nin kararlarıyla siyasi gerilimi düşürdüğünü, Avrupa Birliği ile ilişkilere de olumlu katkı sağladığını söyledi.

Haşim Kılıç, 15 üye ve başraportörler, Pazar günü Avrupa Konseyi ile AİHM tarafından ortaklaşa düzenlenen Bireysel Başvuru Konferansı'na davet edildi. Strazbourg'ta yapılacak toplantının açılış konuşmasını Başkan Haşim Kılıç yapacak.

Öte yandan Anayasa Mahkemesi ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Mahkeme logosunu değiştirdi. Yeni logoya, "TC Anayasa Mahkemesi" ibaresi eklendi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar