banner864

AYM ve Yargıtay karar verene kadar cezası bitecek! 07 Mayıs 2015, 19:38

İlk kumpas Atabeyler davasında hedef alınan Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren yarı açık cezaevine nakledildi.

Yüzbaşı Eren kapalı cezaevinde kalması gereken süreyi doldurduğu için Paşakapısı Cezaevi'nden ayrılarak Kartal Yarı Açık Cezaevi'ne geçti.

Eren'in nakil işleminin mevcutsuz olarak yapıldığı ve bu gece yarısına kadar Kartal Yarı Açık Cezaevi'ne teslim olacağı öğrenildi.

Atabeyler tertibiyle hedef alınan Murat Eren hakkında kapatılan özel görevli mahkeme ve askeri mahkeme 5'er yıldan toplam 10 yıl hapis cezası verilmişti.

Yüzbaşı Eren, Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvurunun sonuçlanmasını beklerken ilk cezasını tamamladı ve tahliye oldu. Ancak Eren'in kumpasla imtihanı burada bitmedi.

Balyoz ve İstanbul Askeri Casusluk kararlarına imza atan Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi dağıtılmadan hemen önce Eren'in cezasını apar topar onayladı.

Yetkisi elinden alınan ve dağıtılan Yargıtay dairesinin verdiği onama kararı ile Eren hakkında tahliyesinden sadece 4 ay sonra yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

Kararı öğrenen Yüzbaşı Eren "kendisine yakalandı dedirtmemek için" adliyeye giderek teslim oldu ve bir kez daha cezaevine konuldu.

Murat Eren; Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'daki başvurularının "cezaevinde yatması gereken süreyi tamamlamadan" değerlendirilmesini bekliyor.

Haber: Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar