banner864

Azerbaycan'dan Türkiye'ye şok! 14 Temmuz 2015, 10:49

Türkiye, Azerbaycan'a "Ortak uydu işletelim" teklifi yaptı, onlar daha pahalı olan rakip firmayı seçti.

Uydu çalışmalarında tarihî ve kültürel yakınlık bulunan ülkelerle çeşitli ortaklık çalışmaları yapan Türksat'la alakalı enteresan bir detay gün yüzüne çıktı. Azerbaycan'a Türksat'ın bulunduğu bölgelerde ortak uydu işletmeciliği teklifi yapıldığı ancak bu teklifin kardeş ülke tarafından reddedildiği ortaya çıktı. Türksat'ın uydu hizmetleriyle ilgili bir raporunda yer alan bilgilere göre, söz konusu teklifin götürülmesine rağmen Azerbaycan'ın çok daha yüksek maliyetlerle, Türksat'ın bölgedeki rakipleriyle işbirliği yaptığına dikkat çekildi. 

Türksat bu işbirliklerini “Rakip uydu operatörleri ile yakın konumlar üzerinde iş birlikleri yaparak, bölgede şirketimize karşı tehdit unsurları oluşturmuştur” olarak değerlendirdi.

Uydu teknolojisi ve uydu hizmetleri konusunda yapılan her çalışmada tarihi ve kültürel bağların bulunduğu ülkelerle çeşitli konularda ortaklık çalışmalarının yapıldığı biliniyor. Bu çalışmalarla hem tarihi ve kültürel bağların daha da güçlenmesi hem de bölge istikrarına katkı sağlamak amaçlanıyor. (Türkiye)

Yorumlar

Nadir Şener Hatunoğlu :

Türkiye Türk'ü ile Azerbaycan Türk'ü akrabadır, kardeştir. Düşmana karşı bilikte kan akıtmışlar, can vermişler. Her nifak tohumu, ölüme mahkûmdur. *matematikçi, bilim uzmanı*

Nadir Şener Hatunoğlu :

Birisi, 'Türk' adı geçen her kavme düşman ya; Azerbaycan'ı da gözden düşürmek için, sürekli bu alış-veriş konusunu işlemekte. *matematikçi, bilim uzmanı*

abrek :

biliyorlar ki, üç gün sonra "bizim uydumuz, biz yaptık, biz gönderdik, biz.. biz.." der türkiye hükümeti.. ondan hic bu işlerle muhattap olmayalım dedi sanırım azeri devleti..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar