Azerbaycan'daki F Tipi'ne çifte operasyon! 15 Nisan 2014, 19:41

Azerbaycan yönetimi, aralarında Fethullahçılar'ın da olduğu Nurcular'a yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre dün yapılan operasyonlarda, 41'den fazla kişi tutuklandı. Şüphelilerin 17'si Azerbaycan devlet memuru olduğu öğrenildi. Baskınlarda üç uzun namlulu tüfek, iki tabanca ve dürbün ele geçirildi.
Başbakan Erdoğan'ın ziyaretinden bir hafta sonra, Azerbaycan'da Nurcular'a operasyonlar düzenlendi.

Yasamal ve Gökçay bölgelerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 41'den fazla Nurcu tutuklandı. Tutuklanan cemaatçilerin arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da bulunuyor.

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı, baskınları basın açıklamasıyla duyurdu. Açıklamada, Nur tarikatının Gülenciler, Sungurcular ve Fırıncılar kollarına ait evlerinin basıldığı belirtildi. Baskınlarda; üç adet tüfek, iki adet tabanca ve gece görüş dürbünü ele geçirildi. Baskınlarda ayrıca, Azerbaycan'da yasa dışı olan Risale-i Nur kitapları ve broşürlerin ele geçirildiği açıklandı.

Tarikat evlerinin mühürlendiği operasyonlarda tutuklananların 17'si Azerbaycan devlet memuru olduğu bilgisi verildi.

Türkiye'den 11 Nisan'da Azerbaycan'a giden Fırıncı Abi lakaplı Mehmet Nuri Güleç Koçoğlu, Kadir Uyar, Mustafa Kemal Uyar ve Nurettin Karagözoğlu'nun da gözaltında olduğu öğrenildi.

Yasamal Polis İdare Şefi İsmayil Esedov, Yasamal'daki operasyonda hakkında yakalama kararı bulunan iki Nurcu'nun da tutuklandığını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kadir adıyaman :

şi̇mdi̇..bu i̇ş böyle olursa .kazanan cemaat olur fethullah olur.gerçek nurcular ile cemiyetçiler bir birinden derhal ayrılmalı.

sabahattin toluk :

sayin aliev gozlerinden operim.turkiye ve azerbaycan.ag babalari bati ile berabar getirmek istedikleri. seyhler,dervisler,muritler,meczuplar, memleketi olmayacaklar.

ilhan demir :

fettonun ceteleri orayadami sicramis koklerini kaziyin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar