banner864

Aziz Yıldırım için iki ayrı başvuru 09 Mayıs 2014, 17:41

Fenerbahçe avukatları Şike davasında, "duruşma tutanaklarının sahte olduğu" gerekçesiyle iki ayrı başvuru yaptı. Başvurulardan biri, yeniden yargılama ve Aziz Yıldırım'a verilen cezasının ertelenmesi istendi. İkinci başvuruda, davada görev alan hakimler hakkında soruşturma açılması istendi.
Yargıtay tarafından onanan Şike davası için Fenerbahçe avukatları harekete geçti. Klübün avukatları çarpıcı bir gerekçeyle iki ayrı başvuru yaptı.

İlk başvuru, yargılamanın yenilenmesi ve Başkan Aziz Yıldırım'ın cezasının ertelenmesi oldu. Dosyaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza mahkemesine bu taleplerle dilekçe sunuldu.

Diğer başvuru ise kapatılan Özel Görevli 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hakimlerini ilgilendiriyor. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na yapılan başvuruda, mahkumiyet kararlarını veren hakimler hakkında soruşturma açılması istendi. Avukatlar her iki başvuruda da ortak gerekçe olarak, "duruşma tutunaklarının sahte olmasını" gösterdi.

Dilekçede, duruşma tutanaklarının sanık avukatlarına verilmediği, bunların ancak Yargıtay temyiz incelemesi sonrası alınabildiği belirtildi. Tutanaklar ile ıslak imzalı duruşma tutanaklar karşılaştırıldığında çok sayıda uyumsuzluk belirlendiği de kaydedildi.

Dilekçede, CMK’ya göre "hükmü etkileyen bir belgenin sahteliği anlaşılırsa" yargılamanın yenileneceği da belirtildi.

Yargılamanın yenilenmesi talebini içeren başvuruda, "soruşturmada görev alan iki kamu görevlisinin, kumpas itirafı olduğu" ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder