banner864

Aziz Yıldırım: Operasyonu Gülen cemaati yaptı 20 Ocak 2014, 22:53

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa'nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal'ın sorularını yanıtladı, operasyonu Gülen cemaatinin yaptığını söyledi.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa'nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal'ın sorularını yanıtladı. Yargıtay tarafından hakkında şike, teşvik primi vermek ve örgüt kurmak suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası onanan Yıldırım, kendisine ve Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğunu iddia etti. Yıldırım, Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi Şike davasının da aynı kumpasın bir sonucu olduğunu söyledi. Yeniden yargılanma gibi bir ümidinin olmadığını söyleyen Yıldırım, yargı kararına saygı duymadığını sözlerine ekledi. Yıldırım'ın WSJ Türkiye'ye verdiği röportajdan satırbaşları şu şekilde;

Şike Davası iktidarı ele geçirme amaçlı bir yargının eseridir
Başbakan "Paralel Devlet var" dedi, bütün operasyonları Gülen Cemaati yaptı
AKP Cemaat ile birlikte iktidara yürüdü
Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, Şike Davasını uydurdular
Şike Davası delilleri sahte, tutarsız
Fenerbahçe Atatürkçü bir takım, taraftara müdahale olmaz
Sandıkla geldim, sandıkla gitmiyorum, bu demokrasi ayıbıdır
Yeniden adil yargılama olursa memnuniyetle karşılaşırız
Yargının kararlarına saygı duymuyorum
Vicdanen rahatım, hapis yatmaya gidiyorum

Bu politik, siyasi kararın alınmasının neticesi, 2011 yılında bazı dış güçlerin Türkiye'de yapmış oldukları operasyonların devamıdır. Bu operasyon Turkiye'de Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Cübbeli Ahmet, casusluk dosyalarınıyöneten bu özel yetkili mahkemeler Turkiye'de bütün yüksek tepeleri düz hale geitrmek, ve Tükriye'de bütün her seyi kendi ellerine alabilen bir iktidarı yaratmak için yapılmış bir muhakame sistemidir."

Bunların hepsini Gülen cemaati mi yapti?
Evet, son 11 yıllık süreç icerisinde Türkiye Cumhuriyeti AK Parti'si cemaatle içiçe Turkiye'de iktidiara yurudu." "Sayın Başbakan 17 Aralık'taki beyanında paralel devlet var, ve cemaat bu paralel devleti yürütüyor dedi, ve bu savcılar, hakimleri, polisleri, hepsini görevden aldılar bunlar cemaatçi diye. O zaman bütün bu operasyonaları, bizim operasyon dahil olmak, üzere cemaat yapmıştır." "Önemli olan benim vicdnalarda aklanmamdır, kurulmus istiklal mahkemelerine benzeyen bu yargının kararlarına saygı duymuyorum. Onun için de vicdanen rahatım, ve hapis yatmaya geliyorum. Kactı diyenler özür dilemeliler, bir zaman icerisinde Fenerbahçe'nin haklılığı yine ortaya cıkacaktır." (eurosport)
Etiketler

Yorumlar

süleyman sonlu :

bu ülke tam muz cumhuriyeti oldu adam amarikadan istedgini kumpasla ceza evine sokuyor istedigini çikarıyor tayip bu çapulculari büyüttü okadar büyüdülerki artık koskaca camiianın başkanını kumpasla ceza evine sokuyor türk ordusunun yarırısı ceza evinde bunlara dur diyecek bir kurum yokmu ülkede nerdeyse ortaklari tayibi yiyecekler ülke düşman işgalinde sıra sizede gelebilir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder