banner864

Aziz Yıldırım'dan çok sert açıklama 17 Ocak 2014, 23:01

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Bu hukuka aykırı siyasi kararı tanımadığını açıkladı
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nin Şike davası ile ilgili kararını değerlendirdi. Fenerbahçe'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Yıldırım, cezaları, "Siyasi karar" olarak değerlendirdi, kararı tanımadığını ilan etti.
Yıldırım, "Bilmenizi isterim ki, Ben Aziz Yıldırım olarak bu hukuka aykırı karara saygı duymuyorum ve bu siyasi kararı tanımıyorum. Fenerbahçe'yi, siyasi ve hukuk dışı kararlarla ve en önemlisi pusu geleneklerinden gelen uygulamalarla teslim almaya çalışanlar yine tarihi bir hatanın eşiğindedirler. Bir kez daha tarihe not düşerim ki; Aziz Yıldırım gerekirse başkan değil bu kulübün kapısında bekçi dahi olur ama ne Fenerbahçe'den koparılabilir, ne de onlara teslim olur." dedi.

Yıldırım, açıklamasında "paralel devlet" ve "tükenmiş yanlı yargı" vurgusu yaptı.
"Kumpaslar, paralel devletler, tükenmiş yanlı yargılar, ele geçirilmiş devlet mekanizmalarına dair söylemler havada uçuşurken, emniyet ve yargının aldığı her karar artık yok hükmünde ilan edilmişken ve bunun önlemi olarak 'adil ve yeniden yargılanma hakkının' tartışıldığı bu süreçte, apar topar verilen bu karar, Aziz Yıldırım'ın ve tüm kamuoyunun nezdinde sadece bir siyasi manevradır ve 3 Temmuz'un altına atılan ıslak imzadır. Zira Aziz Yıldırım, Fenerbahçe ve Türkiye Cumhuriyeti için bugüne kadar ödediği bedellerle yetinmemekte kararlıdır"

Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren de konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Düren, "Türkiye Futbol Federasyonu'nun yetkili kurullarının verdiği kararlar geçerlidir. Bizim için spor hukuku açısından bu dosya kapanmıştır. Herhangi bir olağanüstü toplantı yapılmayacak. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, şike ile ilgili kararını açıklamıştı. 2010-2012 sezonu şampiyonu Fenerbahçe'dir" dedi.

Aziz Yıldırım'a Fenerbahçeli futbolculardan da destek geldi. Egemen Korkmaz, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, "Gereken cevabı lig sonunda şampiyonluk kupası ile veririz." açıklaması yaptı.

Mehmet Topal, "Bu camia nelere göğüs gerdi, bunun da üstesinden geliriz." ifadelerini kullandı. Hasan Ali Kaldırım da "Sevinenler sevinsin, yeri gelince üzmesini biliriz." ifadelerine yer verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ibrahim yazici :

Anayasa mahkemelerinin verdigi ve verecegi bütün kararlar hükümsüzdur.

tolga :

galatasaylı olmama ragmen seni seviyoruz ve davanda yannız deilsin

Oğuz yilmazlar :

Baskan büyük baskan oyunu güzel oynadılar hep destek tam destek sen nerde biz örda

Kazım Sarıkaya :

Lider demek sizin gibi cesur ve yürekli olmak demek sizi canı gönülden kutluyorum AZİZ YILDIRIM. Saygılar ve Sevgiler size

IBRAHIM OYAL :

Sonuna kadar sizinleyiz Sayin Baskan.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar