Babacan itiraf etti! 11 Aralık 2014, 19:07

Ekonomi cephesi hareketlendi. Hafta başında açıklanan Sanayi üretimi verileri ve büyüme rakamlarının ardından IMF raporu da karabulutların yaklaştığının haberini vermişti. Şimdi de AKP'nin ekonomi mimarı Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan samimi açıklamalar geldi. "Gelişmekte olan ülkelerin büyüme hızları artık daha düşük seyredecek" diyen Babacan, Avrupa ekonomisindeki risklerine dikkat çekti, Türk ekonomisi için de uyarılar yaptı.
 Avrupa ekonomisi bunalıma girdi, o bunalım "Gelişmekte olan ülkeler" statüsündeki Türkiye'yi de yakından etkileyecek.
Uluslararası Para Fonu IMF, Türkiye'nin gelecek dönemde büyüme hızının düşeceğini açıklamıştı. AKP döneminin ekonomi patronu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da 5'inci Boğaziçi Zirvesi'ndeki konuşmasında ekonomiyi masaya yatırdı. 

Babacan, resesyona giren Japon ekonomisinden örnek verdi.

Kriz, yalnızca Japon ekonomisi için değil tüm Avrupa ülkeleri için bir risk teşkil ediyor.

Başbakan Yardımcısı, Türk ekonomisinin gidişatı ile ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Babacan, bölgemizde yaşanan olaylarla ilgili de "siyasi diyalog" vurgusu yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nuran ÖZKAN :

yüzlerce bi̇nlerce atama bekleyen veteri̇ner heki̇m zi̇raat mhendi̇si var bütçe yetersi̇z di̇yerek atamalari yapilmiyor bakanlarimiz mi̇lletveki̇lleri̇mi̇z daha az lüx araçlara bi̇nmeyi̇ kabul ederlerse ve lüzümsuzca edi̇len masraflardan tasarrufa gi̇di̇li̇rse çok kisa zamanda saman hayvan gida i̇thal eden bi̇r ülke olmaktan kurtulacagiz babacan çok güzel bi̇ konuya degi̇nmi̇ş ama ki̇m duyuyorki̇ kendi̇si̇ni̇

Ahmet Dogan :

su an Tarımın yoğun yapıldığı iller yangın yeri

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar