banner864

Bağ-Kur'luya kötü haber! 05 Şubat 2015, 19:15

Tam da sevinecekler derken, Bağkur borçlularına kötü bir haber geldi. Borçlarınını yeniden yapılandıran Bağkurludan, boşu boşuna fazla para alınacak.
 Borçları yeniden yapılandırıldı, ödemede kolaylık sağlandı derken, Bağkurlulara kötü bir haber geldi. Borcunu yeniden yapılandıran Bağkurlunun cebinden, daha fazla para çıkacak.
Birçok alana düzenleme getiren Torba Yasa ile, Bağkurlulara da, borcunu yeniden yapılandırma fırsatı tanındı. Halihazırda 1 milyon 31 bin bağkurlu, prim borcunu yapılandırdı. Ancak dikkatlerden kaçan bir nokta var. Bağkurludan, geçmişe dönük sağlık primi de alınıyor. Yani esnaf, yararlanmadığı sağlık hizmetinin de parasını ödemek zorunda kalıyor.

Borçlunun, yararlanmadığı sağlık hizmeti için ödeyeceği para az da değil. Bağkurlunun borcu 10 bin liraysa, bunun yaklaşık 3 bin lirasını,yararlanmadığı sağlık hizmeti için ödecek.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

onur hazar :

bu kadarla da kalmıyor, bir de üzerine faiz işletiyor! vermediği hizmetin parasını isteyip seni borçlu çıkartıyor bir de üzerine faiz işletiyor. yetmezmiş gibi "gel ödemede kolaylık sağlayalık ama bunun da bir bedeli var" diyerek ek para alıyor!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder