banner864

Bahçeli'den dikkat çeken açıklamalar: Netice itibariyle seçime gidilecek 01 Ağustos 2015, 19:35

MHP lideri Devlet Bahçeli gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Azınlık hükümeti tartışmalarına değinen Bahçeli, “Azınlık hükümetini niye destekleyelim, bizi ilgilendiren sandığa varış yoludur” dedi. Bahçeli "Koalisyon için MHP ile görüşüyoruz” diyen Başbakan Davutoğlu’na ise "MHP, zayıf karakterli bir parti değil” sözleriyle yanıt verdi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli azınlık hükümeti ve çözüm sürecine ilişkin Milliyet gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Seçime götürmek kaydıyla bir azınlık hükümeti mümkündür” sözlerine tepki gösterdi. “Azınlık hükümetini niye destekleyelim?” dedi.

"Seçime giderken ister mevcut hükümet olsun, isterse seçim hükümeti uygulaması olsun. Netice itibariyle seçime gidilecek, sandığa varılacak. Bizi ilgilendiren sandığa varış yoludur."

Erdoğan'ın “çözüm süreci bitti” açıklamasına da gündemindeydi Bahçeli'nin. “Eğer bu bir süreçse bir cümleyle bitecek hali yoktur. Bittiğine dair gerekçeli açıklamanın olması lazım” dedi.

MHP lideri, Başbakan Davutoğlu’nun “MHP ile görüşüyoruz” sözlerini de yalanladı. Bahçeli, “MHP zayıf karakterli bir parti değil, siz birisiyle koalisyon yaparken bize göz kırpılmasına rıza göstermeyiz” ifadelerini kullandı.

AKP ile koalisyon düşünmedikleri yineleyen Bahçeli, toplumsal yarılmayı önlemek için en doğru seçeneğin AKP-CHP koalisyonu olacağını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar