banner864

Bahçeli'den koalisyon açıklaması 09 Temmuz 2015, 12:52

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması geldi
Koalisyon görüşmelerine sayılı günler kala MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin talep ve beklentilerini yazılı açıklamayla sıraladı. Olmazsa olmazlarını 4 madde halinde özetleyen Bahçeli, söz konusu ilkelere saygı duyulduğu taktirde siyasi istikrarsızlık yaşamaması için MHP’nin "fedakârlıktan" çekinmeyeceğini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yazılı açıklamayla koalisyon şartlarını sıraladı. MHP lideri koalisyon için "fedakarlık" yapacaklarını söyledi. 

Behçeli; "Türkiye'nin siyasi istikrarsızlık yaşamaması için beklenilen fedakarlıkları çekinmeden gösterecektir" ifadesini kullandı.

MHP lideri koalisyonla ilgili şartlarını 4 maddede sıraladı. Bu maddeler PKK terör örgütü ve açılım süreciyle ilgili oldu. 

"PKK’nın  kendisini lağvetsin" diyen Bahçeli "Oslo’dan başlayan İmralı’yla devam eden pazarlıklar kamuoyuna açıklanmalı" dedi.

Bahçeli anayasadan Trüklük ifadesinin çıkarılmasına da karşı olduklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasal sınırlara çekilmesi gerektiği vurgusunu yaptı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “MHP, bu dört maddeye riayet ve refakat gördüğü takdirde Türkiye'nin siyasi istikrarsızlık yaşamaması için beklenilen fedakarlıkları çekinmeden gösterecektir" dedi. 


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar