banner864

Bahçeli'den yanıt geldi 14 Haziran 2015, 16:14

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hükümet kurma görevini vermeden önce parti liderleriyle ayrı ayrı görüşme planına MHP lideri Devlet Bahçeli'den yanıt geldi. CNNTürk'e konuşan Bahçeli, "Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevlendireceği kişiyle görüşürüm" dedi. Bunun dışında kimseyle görüşmeyeceğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş açıklamalar gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Görevlendirmeyi yapmadan önce liderlerle görüşmek gibi bir planım var. Her birini ayrı ayrı davet edip sürece ilişkin görüşlerini almak istiyorum" demişti.

Erdoğan koalisyon için de şunları söylemişti: “Siyasi ahlakım gereği, en fazla oyu olan siyasi partinin genel başkanını görevlendiririm. Gelişmeleri hep beraber göreceğiz. O kuramaz ise yine siyasi ahlakım gereği, görevi bu kez en fazla oy almış ikinci partinin genel başkanına veririm. Malum o noktada 45 günlük bir süreç var. İnşallah uzamaz”.

Erdoğan, “Her şey tabii mecrasında cereyan ederse, koalisyon yapılırsa, problem olmaz. Ama diyelim ki seçimlerden birinci çıkan parti bunu başaramadı, ikinci çıkan da hükümeti kuramadı... Böyle bir durumda, Anayasa gereği, tekrar sandığa gitmek kaçınılmaz olur. Ben buna ‘erken seçim’ değil, ‘tekrar seçim’ diyorum. Zira ülkenin hükümetsiz kalması
düşünülemez" demişti.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar

vp :

ben bahceliye guvenmiyorum. eninde sonunda akpyle koalisyon yapacaktir.bana kalirsa vatan partisi mhpnin ustlenemedigi rolu ustlensin. sadece ulusalci solu degil milliyetci sagi hatta eski anap dyp secmeninin bile elde edebilir dogru bir stratejiyle.her kesime ayri ayri hitap etmenin bir yolunu bulmali.

yağız türk :

akp ile hükümet kurarsanız 35 yıllık emeğimi helal etmem mhp yöneticileri...

Anadolu :

saray yalakasi sahsiyetsiz kisilik

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar