Bahçeli kumpasa sahip çıktı 10 Ağustos 2015, 16:24

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kumpas operasyonlarına açıktan destek çıktı. Partisinin il istişare toplantısında konuşan Bahçeli, "MHP’yi kendi iktidar heveslerinde bir unsur olarak kullanmaya çalışan irade Silivri’de oldu, MHP Meclis’te. Bu kadar açık. O bakımdan bazıları kendini bilecek" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kumpas operasyonlarına açıktan destek çıktı. Bahçeli, Ergenekon ve Balyoz operasyonlarını ima ederek, MHP'yi karıştırmak isteyenlerin Silivri'ye gittiğini söyledi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, partisinin genişletilmiş il istişare toplantılarında konuşan Bahçeli, tıpkı AKP ve kumpas savcıları gibi Türkiye'nin bir darbe sürecine çekilmek istendiğini savundu.

"Bazılarının gelip, TSK olarak, MHP’nin önüne siyah çelenk koymalarının altında yatanı bir hatırlayınız. Bunun için de 367 tıkacı çıkarılmıştır. Güneydoğu Anadolu’da mücadele veren kahramanlarımız dışında, 2004-2005 ve arkasından gelen süreç içinde, bazı darbe zihniyetlerine MHP alet olmamıştır, oldurulmamıştır."

Bazı emekli generalleri suçlayan Bahçeli, generallerin MHP'yi kullanmaya çalıştığını, buna kendisinin engel olduğunu iddia etti.

"O dönemlerde Bursa’da genişletilmiş il divan toplantısı yapıyoruz. 7 il katılmış... Oradaki toplantılar sırasında, ikinci değerlendirme konuşmasını yaparken, “Emekli generaller MHP’den elinizi çekiniz” dedim. Türk siyasi hayatında bu kadar gür sesle söylenen ikinci bir cümle bulamazsınız. MHP’den elini çekmemekle ısrar edenler, içimizde her türlü tuzağı kurdular. Bunları da bir gün ayrıntılı bir şekilde konuşabiliriz. MHP’yi kendi iktidar heveslerinde bir unsur olarak kullanmaya çalışan irade Silivri’de oldu, MHP Meclis’te. Bu kadar açık."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC ANTİ-İLLUMİNATİ :

Küresel-Katil Henry Kissinger'ın meşhur sözü! (ABD Eski Dışişleri Bakanı, CIA Ajanı, Şeytan Lâkaplı Büyük Siyonist) ''Biz ABD olarak neden güçlüyüz biliyormusunuz? içimizdeki vatan hainlerini hemen öldürürüz, başka ülkelerin vatan hainlerini ise kahraman yapar, o ülkelerin başına ve önemli yönetim kademelerine getiririz! VE BU ŞEKİLDE O ÜLKELERİ ELE GEÇİRİRİZ!''

TC Simitçi Rıza :

VALLA İSTER BEĞENİN İSTER BEĞENMEYİN ! SİYONİZM MHP'Yİ KURDURDU VE BU ŞEKİLDE İLELEBET CHP'Yİ PARÇALADILAR ! TÜRK'LÜĞÜ BIYIK-MİLLİYETÇİLİĞİNE DÖNDÜRDÜLER VE SOKAK-MAFYASINA TESLİM ETTİLER ! BAHÇELİ KONUŞTUĞU ZAMAN , BİR CİA AJANI KONUŞUYOR SANIYORUM ! HERŞEYİMİZ SATILMIŞ.... AKP=CHP=MHP=HDP=PKK=SİYONİZM ....TBMM MÂLESEF Kİ BİTMİŞTİR ! VAH CANIM-TÜRKİYEM ! BİZİ ANCAK BİR HALK İHTİLÂLİ KURTARABİLİR !!!!

sydneyden turan :

bu adamin yorumlarini okuyunca ilkokul mezunu saniyorum yazik.

CANSEL TÜRKER :

" EMEKLİ GENERALLER MHP.' DEN ELİNİZİ ÇEKİN" DİYEN BAHÇELİ ; EMEKLİ GENERALLER YERİNE YÜZLERCE GENÇ DENİZ SUBAYININ ÖLÜMÜNE MAHKUMİYETLERİ VE BU AĞIR HUKUK İHLALİ KARŞISINDA SESSİZ TAVRINI AÇIKLAMAK ZORUNDADIR.

Hasan Kemal :

MHP Sözde Milliyetçi değil mi?nerede "andımız" kaldırılırken,nerede "Türk Bayrağı"yasaklanırken,nerede T.C. ibaresi kaldırılırken nerede, "Açılım"denen garabet uygulanırken nerede, Milli bayramlarımız yasaklanırken nerede, 152 adamız Yunanlılar tarafından" işgal"edildiğinde?nerede?saçma "kumpas'a" sarılarak acaba oyumuzu artırabilir miyiz telaşı içini düşmüşlerdir.Çok yazık.

Fx :

Tarafın ne ki... o tarafta değilsen akp tarafındasın... zaten hep sıkışınca akpye yardım ediyorsun... büyük babanız amerika... Türk görüntüsünü bırakın artık ! Gerçek Türklük adlarda değil... Türk Telekom bile artık Türk değil... akp sayesinde... sizde akpye destek verince ne olduğunuz bağınız genetik dnanıza kadar çıkıyor... Türklüğü hiç ağzınıza bile almayın !!!

Şaman TÜRKSOY :

CIA ajanı, AKP destekçisi, antika Amerikan arabaları ile oyun oynayan koca bebek. Ama, şu sözü doğru; vatanseverler Metris'e, işbirlikçiler Meclis'e!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar