banner864

Bahçeli'den ''Çatı Aday'' turları 04 Haziran 2014, 14:34

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için "Çatı aday" turlarını sürdüren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TESK ve TÜRK-İŞ'i ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından açıklama yapana Bahçeli, "Görüşmelerde herhangi bir isim telafuz edilmemiştir. " dedi.

''Çatı Aday'' turları paylaşan: ulusalkanal
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için "Çatı aday" görüşmeleri kapsamında Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nu ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklama yapan Bahçeli, "Şimdiye kadar yaptığımız görüşmelerde hiç bir isim zikredilmemiştir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimi için "çatı aday" turları kapsamında TESK ve TÜRK-İŞ'i ziyaret etti.

Bahçeli önce Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'na gitti. TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile bir süre görüşen Bahçeli, daha sonra basının karşısına geçti.

"Türkiye ne yapmalı" sorusunun cevabını aradıklarını kaydeden Bahçeli, ziyaretlerde herhangi bir ismin gündeme getirilmediğini belirtti.
"Yapmış olduğumuz ziyaretlerde kişilendirmeye gidilmemiştir. İsim telaffuz edilmemiştir. Basında yer almış olanlar ya bir kesimin istediği veya bir kesimin seçim sürecini karıştırmak amacıyla sürdürdükleri bir takım davranışlardır."

Bahçeli, Türk-İş ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada da seçimlerin nasıl yapılacağına ilişkin net bilgilendirmenin yapılmadığını ifade etti.
"Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk defa halk oylamasıyla halk tarafından seçilecektir. Bu yeni bir uygulamadır, bu uygulamanın nasıl yapılacağı kanunu mevcuttur fakat çok yetersiz ve sığ bir kanundur."


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder