banner864

Bahçeli'den Gül'e ''çatı aday'' teklifi 28 Mayıs 2014, 11:54

"Çatı aday" şapkasından Abdullah Gül çıktı. MHP lideri Devlet Bahçeli, ilgili uyandıran "çatı aday" temaslarında Abdullah Gül'e Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık teklifi yaptı. 21 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Gül'ü ziyaret eden Bahçeli, "çatı adayımız siz olur musunuz?" dedi. AKP'nin kurucusu olduğunu hatırlatan Gül ise "bir partiden iki aday olmaz" diyerek teklife olumsuz yanıt verdi.
Ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yürüyen "çatı aday" temaslarında sürpriz bir girişim ortaya çıktı. Hürriyet gazetesinden Şükrü Küçükşahin, MHP Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e "çatı aday"lık teklifi yaptığını yazdı.

Bahçeli'nin Köşk adayını belirlemek için yaptığı ziyaretlerden birisi 21 Mayıs günü gerçekleşti, MHP lideri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü. Bahçeli bu ziyaretinde Başbakan Erdoğan'ın ülkedeki gerginliğin sorumlusu olduğunu söyledi.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmaması gerektiğini belireten Bahçeli, Abdullah Gül'e "çatı adayımız siz olur musunuz?" dedi. Gül'ün bu teklife verdiği yanıt, bütün ayrıntılarıyla Şükrü Küçükşahin'in köşesinde yer aldı.

"( Abdullah Gül ) "Çok teşekkür ederim Sayın Bahçeli" diye söze başladı. Bahçeli, dikkat kesilmiş dinliyordu. "Ben AKP'nin kurucusuyum" dediğinde ilk işaret geldi. "Aynı partiden iki aday olmaz, bu siyasi etik açısından da doğru değil" diyerek noktayı koydu."

Gül'ün bu sözleri Başbakan Erdoğan'ın henüz ilan edilmese de Cumhurbaşkanlığı adayı olduğu şeklinde yorumlandı.

Bahçeli aslında "çatı aday"ımız ol dediği Abdullah Gül'e 2007 yılında yaptığı bir hamleyle Cumhurbaşkanlığı yolunu açmıştı. Bahçeli o dönem seçim için 367 şartını aramaksızın Meclis oturumuna katılacaklarını açıklamıştı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

muharrem elçi :

al gülüm ver gülüm.memleketi bölelim parçalayalım gülüm.niye diye soran olursa da biz öyle uygun gördük deriz be gülüm.soranların sesi sağır vatandaşa bile ulaşmadan bertaraf ederiz zaten.şşş uyandırmayalım aziz milletimizi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar