Bakan açıkladı! Çalışma izni verilecek 09 Ekim 2014, 16:40

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Suriyeli mültecilere Türkiye'de istihdam edilebileceğini açıkladı. Çelik, "Pasaportu veya oturma izni bulunanlara çalışma izni verilmesi konusunda sorun yaşanmayacaktır." dedi.
Kimi dilencilikle kimi günübirlik işlerle geçinmeye çalışıyor. Tam da bu ortamda Çalışma Bakanı Faruk Çelik açıklama yaptı, Suriyeli mültecilere Türkiye'de çalışma izni verileceğini açıkladı.

Bakan Çelik Suriyelilere verilecek çalışma izni ile ilgili önemli bilgiyi, hükümetin Orta Vadeli Program'ı açıklanırken, bir gazetecinin sorusu üzerine verdi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, pasaportu veya oturma izni bulunan Suriyelilere Türkiye'de çalışma izni verileceğini, bu konuda bir sıkıntı yaşanmayacağını açıkladı.

Suriyelilerin Türkiye'de istihdamı çerçevesinde tüm izinler Çalışma Bakanlığı’na devredilecek. Suriye'den gelen mültecilere kendilerini tanımlayacak kimlik verilecek. Mülteciler bu çekilde Türkiye'de çalışma imkanından  yararlanacak.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

ali komürcu :

nasil ve nezama

mehmet onur :

ülkemde işsizlik had safhada sen kime hizmet ediyorsu çelik

saime :

Sonra ne olacak suriyelilere izin aylik vatandas yoksul

cem cemm :

kendi vatandaşlarının ekmeğini başkalarına yedirecekler helal olsun zaten işsizlik almış başını gidiyor bide sureyelilere verin işimizi gücümüzü

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar