banner864

Bakan'dan Avrupa'ya sert tepki! 23 Ekim 2014, 12:19

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’nin Ayn El Arap'a asker göndermesi tartışmalarına yanıt verdi. Işık, "Türkiye’nin nereye girip girmeyeceğine Avrupa Parlamentosu karar veremez" dedi. Suriye'den ve Irak'tan gelen göçlerin maliyeti ile ilgili de konuşan Işık, göçmenlerin Türkiye'ye maliyetinin 4 milyar dolar civarında olduğunu söyledi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,Avrupa Parlemontosu'da devam eden Türkiye'nin Ayn El Arap'a asker göndermesi tartışmalarına yenıt verdi.

Işık, Avrupa parlementosuna tepki gösterdi, "Türkiye’nin nereye girip girmeyeceğine Avrupa Parlamentosu karar veremez" dedi.

"Türkiye’nin nereye girip girmeyeceğine Avrupa Parlamentosu karar vermez. Türkiye’nin ulusal çıkarları neyi gerektiriyorsa Türkiye onu yapar. Biz o bölgenin insanıyız. Biz bölgede hangi problemin hangi sonucu doğurduğunu en iyi bilen ülkeyiz"


Işık, bölgedeki bütün terör örgütlerine karşı oldukarını belirtti.

"Biz bölgede kesinlikle hiçbir terör örgütünü istemiyoruz. Ne IŞİD'e müsamaha gösteririz ne PKK'ya ne de El Kaide'ye"

Bakan Işık, Suriye ve Irak'tan Türkiye'ye yapılan göçlerin maliyetini de açıkladı.

"Şu anda Suriye’den, Irak'tan gelen göçmenlerin Türkiye'ye maliyeti 4 milyar dolar civarında. Ama BM, Avrupa ve diğer tüm yardım kuruluşlarının Türkiye'ye gönderdiği yardımın toplamı 200 milyon dolar değil"

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar