banner864

Bakan'dan hükümete çağrı 09 Ağustos 2014, 19:15

IŞİD'in elindeki 49 Türk diplomat için bugüne kadar AKP iktidarı somut bir adım atmadı. Amerika'nın Irak saldırısının ardından, "Türkiye operasyon yapacak mı" sorusu Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a yöneltildi. Yılmaz, "operasyon yok, ama umutluyuz" dedi.

Bakandan hükümete çağrı paylaşan: ulusalkanal
Amerika'nın IŞİD'e operasyonu sonrası, rehin Türk diplomatlar için de operasyon yapılıp yapılmayacağı, merak konusu oldu. Konu, Milli Savunma Bakanı İstemey Yılmaz'a soruldu. Yılmaz, "Operasyon yok" dedi.

Yılmaz, rehine diplomatların kurtarılması için "umutlu" olduklarını söyledi.

Ne Başbakan ne Dışişleri Bakanı IŞİD'e şimdiye kadar "terör örgütü" dedi. IŞİD terörü "unsurların faaliyetleri" olarak adlandırıldı. IŞİD'e terör örgütü diyelim çağrısı ise bu kez kabine içinden geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Hükümet'in IŞİD'i net bir şekilde "terör örgütü" olarak tanımlaması için çağrı yaptı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

karaoglan :

İsitin akaasinda erdogan abd ingiliz s arap katar rehineler o yizden bekletiyor erdoganin amaci kurtleri kendine muhtac etmek rojava misali cebhane ler yakalaninca turlmenleri kulandi niye sii olduklari erdoganin umrumda degil musul da petrol var her sey rant erdogan ingiliz basbakaniyala son gorusmesi her sey ortada kahrolson eli lanli cani isit

turgay :

insan kardeslerine teröris diyebilirmi?Bu terörisleri yaratan ve büyüten kim.Bu hükümet degilmi terörist basina sayin öcalan diyen.pasalari terörist ilan eden.Artik vatan severligin anlamida bu hükümetle degisti terör örgütü üyeligi oldu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar