banner864

Bakandan "Nöbet" savunması 21 Kasım 2014, 12:47

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aile hekimlerine getirilen nöbet uygulamasını savundu. Bakan, "Aile hekimlerimiz sabah 8-akşam 8 çalışsınlar ki daha dinamik olsunlar" dedi.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesi üzerine sunum yaptı.

Sağlıkta Dönüşüm Programının 11. yılına geldiğini belirten Müezzinoğlu, "önemli çalışmalar yapıldı" ifadelerini kullandı.

Müezzinoğlu, Aile hekimliği ile ilgili de değerlendirme yaptı.  Bakan tepkilere neden olan nöbet uygulaması savundu.

 "Aile hekimlerini, toplumun karşısına daha geniş bir muhatapla taşımak istiyoruz. Onun için hafta arası günlerde sabah 08.00-akşam 08.00 gibi; cumartesileri de yine aynı saatleri içeren nöbetlerle istiyoruz ki, aile hekimlerimiz daha dinamik olsun."


Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının meclis önünde yaptıkları eylem için "Meclis önüne gelmek yerine Bakanlığın sıcak mekanlarında onları ağırlamak isteriz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

lerzan yılmaz :

aile hekimleri aksam 8 e kadar çalıssın da diğer memurlar da calışşın o zaman.daha dinamik bir türkiye için sanırım herkes daha dinamik olmalı buna bakanlık personellerı de dahil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar