banner864

"Bakanlığa devredilen yatı, Zarrab'a kim verdi?" 12 Temmuz 2014, 17:20

Mustafa Kemal'in yatı Savarona'nın yolsuzluk soruşturmasının odağındaki Reza Zarrab'a verildiği iddiası Meclis gündemine taşındı.
 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun odağındaki isimlerden olan Reza Zarrab'a, Atatürk'ün yatı Savarona'nın verildiği iddiası Meclis'e taşındı.

CHP Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz iddialara açıklık getirilmesini istedi, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e kritik sorular yöneltti.

Dilek Akagün Yılmaz soru önergesinde, yatın müze olarak kullanılması için Bakanlığa devredildiğini hatrlattı. Savarona'nın kim tarafından ve hangi yasaya dayanarak Reza Zarrab'a verildiğini sordu.

Yılmaz, Savarona'yı hukuksuz yollarla Reza Zarrab'a tahsis eden kişiler hakkında bir işlem başlatılıp başlatılmayacağının da açıklanmasını istedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Erdöl çitak :

afer5in dilek akagün yilmaz hanim ama,siz bu soruyu zamansiz sordunuz: hükümetin,devletin onca isi arasinda savaronayla ugrasacak vakti mi var?hele su cumhurbaskanligi seçimi geçsin, hele genel seçimler atlatilsin...herseyin bir sirasi vardir!korkmayin cevabinizi 21nci yüzyil içinda alirsiniz.

cenap aytepe :

ey cumhuriyet halk partililer siz bu olayları neden hep basında çıktıktan sonra dllendiriyorsunuz ..eyer basında çıkmasaydı sus..pustunuz...kimbilir nelere sus pussunuz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar